Cenckiewicz odpowiada na "listę Wałęsy". "Nie przeważają plusy dodatnie"

Lech Wałęsa i Sławomir Cenckiewicz / Filip Błażejowski/Gazeta Polska, Fotomag/Gazeta Polska

  

- Od 2008 roku dźwigam ten mój mały krzyżyczek, któremu na imię "prawda o Lechu Wałęsie" i pogodziłem się z tym, że tak będzie do końca mojego życia - powiedział w Polsat News prof. Sławomir Cenckiewicz, szef Wojskowego Biura Historycznego, współautor książki "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii".

Lech Wałęsa od wielu lat walczy z osobami, które mówią wprost o jego niejasnej przeszłości, współpracy z SB czy obecnej walki z demokratycznie wybraną władzą. Tym razem postanowił jednak rozliczyć się z konkretnymi osobami. I stworzył specjalną listę. Pierwsze miejsce przypadło historykowi prof. Sławomirowi Cenckiewiczowi, drugie - satyrykowi Janowi Pietrzakowi, trzecie - doradcy prezydenta RP prof. Andrzejowi Zybertowiczowi.

W Polsat News do oskarżeń Wałęsy odniósł się sam zainteresowany - Sławomir Cenckiewicz.

Każdej nocy i każdego dnia są jakieś wpisy na mój temat. Nie, nie boję się. Od 2008 roku dźwigam ten mój mały krzyżyczek, któremu na imię "prawda o Lechu Wałęsie" i pogodziłem się z tym, że tak będzie do końca mojego życia

- powiedział.

Rację przyznał mu drugi gość - prof. Ryszard Bugaj. który stwierdził, że "generalnie nie zgadza z opiniami prof. Cenckiewicza, ale książka o Lechu Wałęsie była uczciwa".

Moim zdaniem w całym bilansie życia Lecha Wałęsy nie przeważają plusy dodatnie

- podsumował Cenckiewicz.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polsatnews.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zwłoki w ciężarówce. Johnson przerażony

Boris Johnson / By EU2017EE Estonian Presidency - Boris Johnson, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62286829

  

Brytyjski premier Boris Johnson oświadczył dziś, że jest przerażony informacją o odkryciu zwłok 39 osób w kontenerze ciężarówki w parku przemysłowym w południowo-wschodniej Anglii.

"Jestem przerażony tym tragicznym incydentem w Essex. Otrzymuję na bieżąco informacje z ministerstwa spraw wewnętrznych i będziemy współpracować z policją w Essex w celu wyjaśnienia, co się stało. Moje myśli są ze wszystkimi tymi, którzy stracili życie i z ich bliskimi"

- powiedział Johnson.

[polecam:https://niezalezna.pl/294170-makabryczne-odkrycie-w-anglii-w-ciezarowce-znaleziono-ciala-blisko-40-osob]

W środę policja poinformowała, że w kontenerze ciężarówki na terenie parku przemysłowego Waterglade Industrial Park, ok. 30 km na wschód od Londynu znaleziono zwłoki 39 osób. Na razie nie wiadomo, z jakich krajów pochodziły.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl