Cenckiewicz odpowiada na "listę Wałęsy". "Nie przeważają plusy dodatnie"

Lech Wałęsa i Sławomir Cenckiewicz / Filip Błażejowski/Gazeta Polska, Fotomag/Gazeta Polska

  

- Od 2008 roku dźwigam ten mój mały krzyżyczek, któremu na imię "prawda o Lechu Wałęsie" i pogodziłem się z tym, że tak będzie do końca mojego życia - powiedział w Polsat News prof. Sławomir Cenckiewicz, szef Wojskowego Biura Historycznego, współautor książki "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii".

Lech Wałęsa od wielu lat walczy z osobami, które mówią wprost o jego niejasnej przeszłości, współpracy z SB czy obecnej walki z demokratycznie wybraną władzą. Tym razem postanowił jednak rozliczyć się z konkretnymi osobami. I stworzył specjalną listę. Pierwsze miejsce przypadło historykowi prof. Sławomirowi Cenckiewiczowi, drugie - satyrykowi Janowi Pietrzakowi, trzecie - doradcy prezydenta RP prof. Andrzejowi Zybertowiczowi.

W Polsat News do oskarżeń Wałęsy odniósł się sam zainteresowany - Sławomir Cenckiewicz.

Każdej nocy i każdego dnia są jakieś wpisy na mój temat. Nie, nie boję się. Od 2008 roku dźwigam ten mój mały krzyżyczek, któremu na imię "prawda o Lechu Wałęsie" i pogodziłem się z tym, że tak będzie do końca mojego życia

- powiedział.

Rację przyznał mu drugi gość - prof. Ryszard Bugaj. który stwierdził, że "generalnie nie zgadza z opiniami prof. Cenckiewicza, ale książka o Lechu Wałęsie była uczciwa".

Moim zdaniem w całym bilansie życia Lecha Wałęsy nie przeważają plusy dodatnie

- podsumował Cenckiewicz.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polsatnews.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rekordowa konfiskata. Narkotyki warte miliard dolarów!

zdjęcie ilustracyjne / pasja1000; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Amerykańska policja przejęła w porcie w Filadelfii ponad 16 ton kokainy o wartości miliarda dolarów. To jedna z najbardziej spektakularnych takich akcji w historii USA.

„To jedna z największych konfiskat narkotyków w historii USA. Taka ilość tego narkotyku mogłaby zabić miliony - MILIONY – ludzi”.
- napisał na Twitterze prokurator federalny w Filadelfii William McSwain.

Kokaina została znaleziona w siedmiu kontenerach na frachtowcu MSC Gayane, zacumowanym w rejonie portu w Filadelfii nad rzeką Delaware. Członkowie załogi statku zostali aresztowani i usłyszeli już zarzuty, prowadzone jest także intensywne dochodzenie w tej sprawie.
Jak piszą agencje statek, który pływa pod banderą Liberii, miał odpłynąć do Europy, a wcześniej zatrzymywał się w Chile, Panamie i na Bahamach.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl