Mafijna stacja benzynowa

  

Na Wyspach Zielonego Przylądka (dawna kolonia portugalska na Atlantyku) zatrzymano statek z rosyjską załogą pod banderą panamską z prawie 10 tonami kokainy na pokładzie. Rok temu argentyńska policja znalazła na terenie ambasady Rosji w Buenos Aires 400 kg kokainy.

Media argentyńskie podawały, że narkotyki miały być przerzucane do Europy w rosyjskiej poczcie dyplomatycznej. Latem zeszłego roku belgijska policja przechwyciła w porcie w Gandawie transport kokainy z Brazylii w opakowaniach z… logo partii Jedna Rosja. Ostatnio w niezależnym radiu Echo Moskwy dziennikarz Stanisław Biełkowski, autor biografii Putina, powiedział, że Wenezuela, gdzie chwieje się prorosyjski reżim, jest kluczowym kanałem przerzutowym narkotyków do Rosji i Europy, co przypomina latynoamerykańskich baronów narkotykowych. Zmarły niedawno John McCain nie przez przypadek nazywał Rosję mafijną stacją benzynową.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts