Totalny "gołąbek pokoju"... wywołał burzę! Wystarczył jeden wpis

  

"Są pieniądze na tym świecie, które brudzą ręce” - napisał na Instagramie Michał Piróg, który w ten sposób odmówił Telewizji Polskiej udziału w jej najnowszym tanecznym show. Tancerz i celebryta od lat związany z TVN swój wpis opatrzył zdjęciem, na którym pokazuje środkowy palec. Internauci nie kryją oburzenia: "Skąd tyle braku szacunku dla innych? I to pisze gość, który domaga sie tolerancji..." pisze jedna z nich.

Jeszcze niedawno, tuż po śmierci prezydenta Gdańska, na profilu Michała Piróga można było znaleźć wiele wzniosłych treści:

To wielka tragedia zarówno czysto ludzka ale i przerażająca. Jest znacznie bardziej niebezpiecznie niż nam się wydawało. To nie było morderstwo w ciemnej ulicy. To było morderstwo na zbiorowej imprezie, na scenie. Morderstwo urzędnika państwowego. Nasze frywolne podejście do kwestii bezpieczeństwa musi się zmienić.

- pisał gwiazdor TVN.

Tancerz zdecydował się również poprzeć zainicjowaną przez Dodę akcję pod hasłem "artyści przeciw nienawiści":

Los dał mi te możliwość bycia osobą publiczna nie po to aby brylować na salonach. Dał mi ja po to aby zabierać stanowisko w imię ważnych spraw i ludzi i stworzeń których dotyka problem jak i cierpienie. Zawsze tak było i będzie. Przeciwko podziałom ze względu na płeć, rasę, wyznanie czy każdej innej cechy która nas wyklucza, ze względu na okrucieństwo wobec słabszych , ze względu na chęć zysku ponad dobrem zarówno innych jak i ziemi. Mówię STOP 

- emocjonował się na Instagramie.

Nic więc dziwnego, że ostatnie wpisy celebryty wywołały burzę. Michał Piróg poinformował w mediach społecznościowych, że nie ma zamiaru dołączyć do obsady nowego tanecznego show ("Dance dance dance") realizowanego przez Telewizję Polską. Nie byłoby jednak w tej decyzji nic złego, gdyby nie forma, w jakiej przedstawił ją celebryta. Piróg wstawił na Instagrama zdjęcie, na którym pozuje ze środkowym palcem wymierzonym prosto do kadru:

Kiedy publiczna pyta czy zatańczę #dance #dance #dance ja odpowiadam... TAK ALE TYLKO na waszej pożegnalnej imprezie #tvp

- czytamy we wpisie.

Taka forma wypowiedzi wywołała burzę. Część fanów przyklasnęła Pirógowi, ale znalazła się też spora grupa internautów, którzy uznali wpis celebryty za hejterski:

Żenada. Skąd przekonanie o własnej, jedynej, słusznej nieomylności? Skąd tyle braku szacunku dla innych? I to pisze gość, który domaga sie tolerancji...

- pisze rozczarowana internautka.

Piróg szybko zareagował na falę krytyki, publikując kolejny wpis, w którym odpiera zarzuty o szerzenie mowy nienawiści:

Posmutniałem kiedy przeczytałem pod poprzednim postem, że zarzuca się mi mowę nienawiści która jest mylona z moim niezbywalnym prawem do bojkotowania placówek, organów i instytucji z których obecna polityka się nie zgadzam. Nie interesuje mnie również moralność innych osób jak i ich przekonania lub ich brak. Każdy w wolnym kraju może robić co chce. To trochę jak z tolerancja ... nie można będąc tolerancyjnym akceptować przejawów dyskryminacyjnych czy wandalizmu lub przestępstwa tylko dlatego ze jest się tolerancyjnym. 

Ta desperacka próba zachowania "twarzy"przez Piróga jednak nie przekonała wszystkich:

Cóż tego chamstwa co pokazałeś w poprzednim poście nie da się wymazać.. Wiele straciłeś w moich oczach w zasadzie wszystko, a byłam pierwsza, która Cie broniła. Fakt jest faktem sprzedałeś się dla TVN, tak jak inne gwiazdy tej stacji, a teraz udajesz wielki bulwers jak inne gwiazdy sprzedają się dla TVP. Pokazałeś brak klasy, kultury i tolerancji o, której tyle piszesz. Możesz mieć swoje poglądy polityczne, możesz robić co chcesz i z kim chcesz, ale pamiętaj o zasadzie, żyj i daj żyć innym, szanuj człowieka i jego poglądy. Aż nie wierzę, że muszę to pisać do Ciebie Michał. Po ludzku jestem zawiedziona Tobą.

- pisze rozczarowana fanka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Michal Pirog (@michalpirog)

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Instagram

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jerzy Czerwiński znów zasiądzie w Senacie

/ The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

Jerzy Czerwiński (PiS) został wybrany na kolejną kadencję do Senatu. Jak poinformowała opolska delegatura Krajowego Biura Wyborczego, senator otrzymał 73,4 tysiąca głosów. Startujący w tym samym okręgu wspólny kandydat SLD i Koalicji Obywatelskiej zdobył poparcie 56,4 tys. wyborców.

Jak poinformowała opolska delegatura Krajowego Biura Wyborczego, najwyższą liczbę głosów w okręgu południowo-zachodnim do Senatu otrzymał Jerzy Czerwiński (PiS), na którego swój głos oddało 73,4 tysiąca wyborców. Wspierany przez Koalicję Obywatelską kandydat SLD Jan Woźniak ma 56,49 tysiąca głosów. Na Janusza Sanockiego (KWW Przywrócić Prawo) oddało swój głos 18 tysięcy osób, a emerytowany płk Adam Mazguła (KWW Adama Mazguły) otrzymał 13,2 tysiąca głosów.

Do Senatu z terenu województwa opolskiego dostała się także Danuta Jazłowiecka (KO) z poparciem 60,6 tysiąca głosów i Beniamin Godyla (KO), na którego swój głos oddało 53 tys. wyborców.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl