„Gangster za trzy grosze” Tusk straszy... piekłem. Kogo tam widzi i za co?

Unijna „27” nie przedstawi nowej oferty w sprawie brexitu. Naszym najważniejszym celem jest przeciwdziałanie scenariuszowi brexitu bez umowy z Wielka Brytanią - mówił dzisiaj przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Ale nie to najbardziej uderzyło w wystąpieniu szefa RE. Wyznał bowiem, że zastanawiał się, „jak wygląda specjalne miejsce w piekle dla tych, którzy promowali brexit, nawet bez szkicu planu tego, jak go bezpiecznie przeprowadzić”.

Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Pamiętacie, jak w ubiegłym roku brytyjska prasa okrzyknęła Donalda Tuska „gangsterem za trzy grosze?

Po koniec września 2018 r. „The Sun” ocenił, że Tusk zachowuje się... bardziej jak gangster, niż jak polityk

W trakcie negocjacji dotyczących szczegółów brexitu Bruksela raz po raz pokazywała, dlaczego 17 mln ludzi zagłosowało za wyjściem z Unii 

– pisał „The Sun”.

Było to podsumowanie negocjacji ws. brexitu, jakie odbyły się w Salzburgu. Donald Tusk odrzucił podczas nich tzw. propozycje z Chequers, czyli plan przyszłych stosunków UE z Wielką Brytanią.

„The Sun”, uznał, że "premier rządu Jej Królewskiej Mości została w Salzburgu upokorzona przez przywódców Unii, a Tusk powiedział, że propozycje z Chequers nie zadziałają i kazał je przepracować". 

Także prezydent Francji Emmanuel Macron, uznał brytyjskie propozycje za nieakceptowane, zaś orędowników Brexitu określił mianem „kłamców” 

- podawano.

„The Sun” komentując te wypowiedzi opublikował zdjęcie Macrona i Tuska z karabinami, w garniturach i kapeluszach, przypominających Ala Capone. Podpis pod zdjęciem brzmiał - „zachowali się raczej jak gangsterzy, niż jak politycy” 

Cały artykuł zaś roił się od określeń takich jak „brudne szczury unijne”, „rządzący Unią gangsterzy za trzy grosze”, od których Brytyjczycy tylko patrzą, by się uwolnić.

Tymczasem dzisiaj Donald Tusk spotkał się w Brukseli z premier Irlandii Leo Varadkarem.

Na konferencji prasowej podkreślił, że unijna "27" nie przedstawi żadnej nowej oferty w sprawie umowy rozwodowej Wielkiej Brytanii ze Wspólnotą, a umowa, która została zawarta nie podlega renegocjacji.

"Poczucie odpowiedzialności mówi nam, że należy przygotować się do możliwego fiaska"

- wskazał dodając, że rozmawiał z premierem Irlandii o niezbędnych krokach, jakie należy przedsięwziąć, aby przegotować się na taki obrót spraw.

Kończąc swoje wystąpienie zaskoczył jednak wszystkich...

"Tak przy okazji...zastanawiałem się, jak wygląda specjalne miejsce w piekle dla tych, którzy promowali brexit bez nawet szkicu planu tego, jak go bezpiecznie przeprowadzić"

- powiedział. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Wielka Brytania #wyjście #umowa #propozyjce #RE #UE #Brexit #Donald Tusk

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo