Tomasz Sikora zakończył karierę

Najwybitniejszy polski biathlonista Tomasz Sikora ogłosił, że kończy karierę.

Najwybitniejszy polski biathlonista Tomasz Sikora ogłosił, że kończy karierę. Te słowa padły po zakończeniu biegu na dochodzenie mistrzostw Polski w Wiśle Kubalonce, w którym zawodnik AZS AWF Katowice był bezkonkurencyjny.

Wicemistrz olimpijski z Turynu z łzami w oczach, łamiącym się głosem dziękował wszystkim za kibicowanie mu w dobrych i słabszych momentach. Zaznaczył, że jest to dla niego niewiarygodnie trudny moment, a decyzja o końcu kariery jest najtrudniejszą w życiu.

Biathloniści z macierzystego klubu AZS AWF Katowice oraz kadrowicze podziękowali mu gromkimi brawami. Zawodnik nie mówił czym zajmie się w przyszłości. Jak podkreślił, przede wszystkim chce teraz odpocząć.

Tomasz Sikora pochodzi z Wodzisławia Śląskiego. Urodził się w 1973 roku. Był srebrnym medalistą olimpijskim z Turynu w 2006 roku w biegu na 15 km ze startu wspólnego, indywidualnym mistrzem (1995 r.) i wicemistrzem (2004 r.) świata, a także brązowym medalistą w drużynie. Stawał na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy. Łącznie wywalczył 13 medali ME. Wielokrotny mistrz Polski. Uczestniczył w pięciu igrzyskach olimpijskich, począwszy od roku 1994. W 2006 roku w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajął czwarte, a w 2009 - drugie miejsce. W dorobku miał pięć zwycięstw w zawodach Pucharu Świata, po dziewięć razy plasował się na drugiej i trzeciej pozycji.

Karierę rozpoczynał w Ryfamie Rybnik i kontynuował w Biathlonie Chorzów, Dynamicie Chorzów, a ostatnio AZS AWF Katowice. Od stycznia ubiegłego roku pełni obowiązki trenera polskiej kadry mężczyzn. Prywatnie jest nauczycielem wychowania fizycznego. Ma żonę i dwoję dzieci.

 

Źródło:

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo