Święty-Ersetic liczy na dobre wyniki, ale... "nie nastawiamy się za bardzo na halę"

Podwójna mistrzyni Europy z Berlina - na 400 m i w sztafecie 4x400 m - Justyna Święty-Ersetic przyznała, że sezon halowy traktuje nieco ulgowo.

Justyna Święty-Erestic
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Mityng World Indoor Tour Orlen Copernicus Cup w Toruniu rozpocznie się dziś o godzinie 18. Święty-Ersetic rywalizowała będzie z innymi "Aniołkami Matusińskiego", a także Holenderką Lisanne de Witte oraz Szwajcarką Leą Sprunger. W tej samej serii co mistrzyni Europy wystąpi także wracająca po ciężkiej kontuzji i blisko dwóch straconych sezonach specjalistka od 800 metrów Joanna Jóźwik (AZS AWF Katowice).

"Nie wiem, czy sezon po wielkim sukcesie jest łatwiejszy czy trudniejszy. Być może presja jest troszeczkę wyższa, bo nie chciałabym schodzić już poniżej pewnych oczekiwań i poziomu. Staram się jednak dalej robić swoje. Jeżeli skupię się na treningach, to wiem, że będzie dobrze i będziemy mieli kolejny powód do świętowania"

- podkreśliła Święty-Ersetic.

Zawodniczka AZS AWF Katowice przyznała, że przed tym sezonem z trenerem Aleksandrem Matusińskim postanowili nieco zmniejszyć obciążenia treningowe.

"Niestety, przed sezonem letnim bardzo ciężkie treningi jeszcze przyjdą. One są przede mną. Do sezonu halowego podeszliśmy na spokojnie. Nie staraliśmy się nadrobić mojego dłuższego, bo blisko dwumiesięcznego, wolnego. Nie jestem już bardzo młodą zawodniczką i czułam zmęczenie po ciężkim poprzednim roku. Nie nastawiamy się za bardzo na halę. Wiadomo, że jakieś mocniejsze treningi były, ale nie typowo pod starty w hali. Jak zawsze postaram się jednak o jak najlepsze rezultaty"

- zadeklarowała podwójna mistrzyni Europy z Berlina.

Dodała, że halowe mistrzostwa Europy w Glasgow (1-3 marca) na razie nie są celem, który sobie wyznacza. Stawka europejska jest bardzo wyrównana i w dobrej dyspozycji Polka mogłaby w Szkocji walczyć o zwycięstwo. W tej chwili liderką światowych tabel jest Rosjanka Antonina Kriwoszapka - 51,86, a druga jest Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz) - 52,13.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Justyna Święty-Ersetic

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo