Policja zatrzymała parę oszustów. Dokonali ponad 100 przestępstw na terenie całego kraju

16 listów gończych i 59 nakazów doprowadzenia wydano za 23-latką podejrzaną o oszustwa internetowe. Kobietę zatrzymali policjanci z Częstochowy. Wpadł także je partner, również ścigany przez prokuratury z kilku miast – podała policja.

Zdjęcie ilustracyjne
twitter.com/screenshot/@malopolskaPolicja

Na trop pary wpadli częstochowscy policjanci z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób. W poniedziałek przed jednym z częstochowskich banków zatrzymali mężczyznę, za którym wystawiono 9 listów gończych i 10 nakazów doprowadzenia.

"W toku dalszych czynności stróże prawa dotarli też do miejsca przebywania jego partnerki - mieszkanki Łąkowa. Jak się okazało, kobieta od lipca 2017 roku była poszukiwana 16 listami gończymi i 59 nakazami doprowadzenia - również za dokonane przestępstwa internetowe"

- relacjonowali częstochowscy policjanci.

Według śledczych, para od około trzech lat prowadziła działalność przestępczą, polegającą na fikcyjnej sprzedaży przedmiotów oferowanych na popularnych portalach internetowych - głównie był to sprzęt RTV i AGD. Warunkiem wysłania towaru była przedpłata na konto sprzedawcy, jednak po wykonaniu przelewu nabywca nie otrzymywał zakupionego sprzętu.

Działając w ten sposób, para dokonała ponad 100 oszustw na terenie całego kraju. Za popełnione czyny grozi im do 8 lat więzienia.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#policja #oszystwo #zatrzymanie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo