Po proteście pod TVP przewodniczący Rady Europejskiej napisał na swoim prywatnym koncie na Twitterze:

„Kłamstwo organizowane przez władzę za publiczne pieniądze to perfidna i groźna forma przemocy, której ofiarami jesteśmy wszyscy. I wszyscy powinni solidarnie, w ramach prawa, przeciw temu kłamstwu protestować”.
-pisał na Twitterze Tusk.Prezydent Andrzej Duda powiedział, że ze zdumieniem przyjął wpis Donalda Tuska. Podkreślił, że odebrał go jako atak na polskie władze.

Widziałem tego tweeta, przyjąłem go ze zdumieniem. To jest ostry język, według mnie w tym momencie niepotrzebny. Odebrałem to jako atak ogólnie na polskie władze i to mnie zdumiało.
- powiedział Duda dzisiaj w Polsat News.
Beata Kempa: „Wpis Donalda Tuska eskaluje nienawiść”. Mocne słowa o


Beata Kempa: „Wpis Donalda Tuska eskaluje nienawiść”. Mocne słowa o "prezydencie Europy"Prezydent nie szczędził też ostrych słów krytyki w związku z zachowaniem protestujących przez TVP osób wobec Magdaleny Ogórek.

Oceniam to fatalnie. To jest rzecz, która nigdy nie powinna mieć miejsca. Można być krytycznym, można wyrażać odmienne oceny, można demonstrować, mamy wolność słowa w Polsce, oczywiście nigdy nie należy przekraczać jej granic, (…) można wyrażać dezaprobatę czy protestować, natomiast obrażanie kogoś czy wręcz fizyczna agresja jest czymś, co nigdy nie powinno mieć miejsca.
- oświadczył prezydent Andrzej Duda.
Morawiecki ocenia skandaliczny wpis  Tuska. „Nieładne próby podgrzewania atmosfery”


Morawiecki ocenia skandaliczny wpis  Tuska. „Nieładne próby podgrzewania atmosfery”