Platforma i Nowoczesna mocno w dół! Sondaż TVN z „humorystycznym” akcentem

zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Szok! Klęskę koalicji totalnych odnotowano nawet w sondażu przygotowanym dla TVN. Aż 5 proc. straciły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. W badaniu pojawił się również nowy akcent, niektórzy zareagowali na niego z rozbawieniem. Bowiem całe 14 proc. otrzymała "Wiosna" - dopiero co powstająca partia Roberta Biedronia, byłego posła Ruchu Palikota. Podobnie było kiedyś z Ryszardem Petru, a jak skończył wszyscy wiemy...

Dziś zaprezentowano wyniki sondażu Kantar Millward Brown, przeprowadzonego na zlecenie „Faktów” TVN.

Według badania koalicja rządząca PiS-SP-Porozumienie może liczyć na 29 proc. głosów (-1 w porównaniu z poprzednim miesiącem).

Z kolei pięcioprocentowy spadek odnotowali „totalni”, którzy ostatecznie mogą liczyć na 20 proc. wsparcia. Po piętach im depcze… partia Roberta Biedronia, czyli "Wiosna". Rzekomo głos na nią chce oddać 14 proc. ankietowanych. Na tę wiadomość co niektórzy internauci zareagowali śmiechem.

Który to już z rzędu JFK polskiej polityki?

 

 

Do Sejmu mogą jeszcze wejść - Kukiz’15 – 7 proc. (+2 proc.), SLD – 6 proc. (+3 proc.), Wolność – 5 proc., oraz PSL – 5 proc.

Poza progiem wyborczym pozostają Razem – 1 proc. (-1 proc.), Ruch Narodowy i "Teraz!" Ryszarda Petru, których wspiera – 0 (słownie zero) proc. respondentów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Zła restauracja nie otrzyma odszkodowania

zdjęcie ilustracyjne / suetot CC0

  

Amerykański portal turystyczny TripAdvisor wygrał dziś proces wytoczony mu w Barcelonie przez hiszpańskiego właściciela dwóch restauracji. Przedsiębiorca twierdził, że na portalu było zbyt dużo negatywnych opinii klientów o jego placówkach.

Sąd w Barcelonie orzekł, iż właściciel restauracji Marina Beach Club oraz Panorama w Walencji nie miał prawa żądać odszkodowania od władz portalu TripAdvisor, gdyż nie doszło do ingerencji administratorów w opinie zamieszczane na jego stronie o obu lokalach.

Sędzia zaznaczył, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ „wszystkie filtry portalu działały poprawnie”. Oczyścił też amerykański portal z zarzutu o działanie w „złej wierze”.

W orzeczeniu sędzia wskazał, że restaurator miał możliwość zgłaszania poprawek dotyczących informacji o swoich placówkach. Wskazał, iż wycofanie opinii na ich temat byłoby działaniem na niekorzyść klientów.

Właściciel obu restauracji domagał się od portalu „odszkodowania za straty moralne” w wys. 660 tys. euro. Przedsiębiorca twierdził, że opinie internautów pojawiające się na portalu osłabiły wizerunek jego lokali.

W pozwie restaurator z Walencji oskarżył władze portalu o brak kontrolowania negatywnych komentarzy na temat swoich placówek gastronomicznych, a także o uniemożliwienie mu usunięcia swoich restauracji z grona lokali ocenianych przez użytkowników strony TripAdvisor.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl