"Żelazny": ten film trzeba zobaczyć! ZDJĘCIA

"Żelazny" - premiera 26 lutego / fot. www.facebook.com/BadochaZelazny/

26 lutego w kinie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się premiera filmu "Żelazny". FIlm opowiada o legendzie wileńskiej partyzantki Ppor. Zdzisławie Badosze. Obraz jest wspólnym dziełem Marcina Maślanki i Arkadiusza Patera.

Odwaga, determinacja, spryt i nowatorska taktyka wojskowa stosowane przez ppor. „Żelaznego” były prawdziwym zaskoczeniem dla sowietów i komunistycznego aparatu represji. Pomysłowość, brawura, fantazja oraz wierność ideałom sprawiły, że stał się legendą wileńskiej partyzantki. 
Film jest opowieścią o młodości, wartościach, wojennych przyjaźniach, miłości ale także i zdradzie. Fabuła przedstawia głównie wydarzenia bohatera z okresu walki z okupantem niemieckim, sowieckim oraz komunistycznym aparatem bezpieczeństwa.

Przedstawiona historia zawiera również wątki dotyczące Koszalina i okolic.. Film ma formę fabularyzowanego dokumentu .Komentarz historyczny do filmu przygotowali dr Tomasz Łabuszewski (Instytut Pamięci Narodowej) i dr Zenon Kachnicz (Politechnika Koszalińska).

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, mat.pras.

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl