Tragiczny pożar w Paryżu

Co najmniej siedem osób zginęło, a 28 odniosło obrażenia w pożarze, który wybuchł dziś w nocy w jednym z budynków w zachodniej części Paryża. Straż pożarna ostrzega, że ostatecznie ofiar może być więcej.

Zrzut ekranu z youtube.com

Bilans (ofiar) może jeszcze wzrosnąć, bo ogień wciąż szaleje na siódmym i ósmym piętrze

- podkreślił rzecznik straży pożarnej Clement Cognon.

Według informacji straży pożarnej 27 osób, w tym trzech strażaków, zostało lekko rannych, a jedna odniosła poważne obrażenia i jest w stanie krytycznym.

Pożar wybuchł około godz. 1:00 w nocy z nieustalonej jeszcze przyczyny. Część mieszkańców ośmiopiętrowego budynku z lat 70. przed płomieniami uciekła na dach, inni wzywali pomocy z okien swoich mieszkań. Około 30 osób udało się uratować przez podstawienie im drabin strażackich.

Około godz. 5:00 strażacy zakończyli ewakuację 8-piętrowego budynku, ale nadal walczyli z pożarem i poszukiwali ludzi. Ewakuowano także dwa sąsiednie budynki. W gaszeniu ognia brało udział około 200 strażaków.

Budynek, w którym doszło do tragedii, położony jest przy ulicy Erlanger w zamożnej 16. dzielnicy Paryża, sąsiadującej z Laskiem Bulońskim, w której znajduje się wiele ambasad, muzeów i restauracji.

12 stycznia w jednym z budynków w 9. dzielnicy w centrum miasta doszło do eksplozji i pożaru wywołanych wyciekiem gazu; zginęły wówczas cztery osoby.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Paryż #Francja #pożar

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo