Artysta, który przykuł się łańcuchem u prezydenta z PO. Zobacz FILM!

na zdjęciu Jerzy Szarwark i jedna z jego słynnych już "przypinek" / arch. Wywiad z chuliganem

  

„Bereza kar Tuska” – to jedna z satyrycznych przypinek Jerzego Szarwarka. Komunistyczne więzienie doprowadził do białej gorączki, gdy o wszach w celi poinformował Episkopat Polski i Międzynarodowy Czerwony Krzyż, za co nawet kryminalni zaliczyli go do więziennej arystokracji. Prezydent Poznania z PO, u którego przykuł się łańcuchem, wysyłał do niego psychologów-negocjatorów. Dziś do białej gorączki doprowadza swoimi satyrycznymi „buttonami” postkomunistyczny establishment. Zobacz FILM prezentujący dokonania Jerzego Szarwarka, w tym okupację u prezydenta oraz kolekcję jego „przypinek”!

Plastyk, rysownik, rekonstruktor, aktor, w latach 80. rozpracowywany za „wrogą propagandę” odbył tournée po komunistycznych więzieniach, gdzie jego hobby stało się stawanie do raportów karnych. Swoje pięć minut miał w ośrodku zamiejscowym aresztu w Sieradzu w Męckiej Woli, gdy oprócz naczelnika więzienia o odnalezionych w celi wszach i zagrożeniu epidemią tyfusu zawiadomił WRON, Episkopat Polski, Międzynarodowy Czerwony Krzyż oraz sieradzki Sanepid.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika, Radio Poznań

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sri Lanka: Rząd zablokował portale społecznościowe

  

Lankijskie władze zarządziły dziś tymczasową blokadę portali społecznościowych i komunikatorów internetowych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się fałszywych informacji na temat serii eksplozji, do których doszło w tym kraju w Niedzielę Wielkanocną.

Rząd poinformował, że "zdecydował o zablokowaniu wszystkich platform sieci społecznościowych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się nieprawdziwych i fałszywych informacji".

"To jest środek jedynie tymczasowy"

- zapewniono w komunikacie cytowanym przez agencję AFP.

Wcześniej na wyspie do odwołania wprowadzono godzinę policyjną. Choć początkowo miała ona zacząć obowiązywać o godzinie 18, policja poinformowała, że wchodzi w życie natychmiastowo.

W Niedzielę Wielkanocną w kilku miastach Sri Lanki doszło do serii eksplozji w kościołach i hotelach, w których - według różnych źródeł - zginęło 140-190 osób. Na razie nikt nie przyznał się do ataków.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl