Artysta, który przykuł się łańcuchem u prezydenta z PO. Zobacz FILM!

na zdjęciu Jerzy Szarwark i jedna z jego słynnych już "przypinek" / arch. Wywiad z chuliganem

  

„Bereza kar Tuska” – to jedna z satyrycznych przypinek Jerzego Szarwarka. Komunistyczne więzienie doprowadził do białej gorączki, gdy o wszach w celi poinformował Episkopat Polski i Międzynarodowy Czerwony Krzyż, za co nawet kryminalni zaliczyli go do więziennej arystokracji. Prezydent Poznania z PO, u którego przykuł się łańcuchem, wysyłał do niego psychologów-negocjatorów. Dziś do białej gorączki doprowadza swoimi satyrycznymi „buttonami” postkomunistyczny establishment. Zobacz FILM prezentujący dokonania Jerzego Szarwarka, w tym okupację u prezydenta oraz kolekcję jego „przypinek”!

Plastyk, rysownik, rekonstruktor, aktor, w latach 80. rozpracowywany za „wrogą propagandę” odbył tournée po komunistycznych więzieniach, gdzie jego hobby stało się stawanie do raportów karnych. Swoje pięć minut miał w ośrodku zamiejscowym aresztu w Sieradzu w Męckiej Woli, gdy oprócz naczelnika więzienia o odnalezionych w celi wszach i zagrożeniu epidemią tyfusu zawiadomił WRON, Episkopat Polski, Międzynarodowy Czerwony Krzyż oraz sieradzki Sanepid.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika, Radio Poznań

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dramatyczny apel biskupów Ameryki Łacińskiej: To zagraża przyszłości całej planety!

zdjęcie ilustracyjne / Yolanda Coervers; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Katoliccy biskupi Ameryki Łacińskiej zgromadzeni w stolicy Peru, Limie, wezwali rządy Brazylii i Boliwii oraz całą wspólnotę międzynarodową do „podjęcia poważnych środków w celu ratowania płuc świata - płonących od dwóch tygodni lasów Amazonii”.

To, co dzieje się w Amazonii, nie jest tylko sprawą lokalną, lecz wydarzeniem o globalnym zasięgu. Gdy cierpi Amazonia, cierpi cały świat.
- ostrzegli członkowie Episkopatu Ameryki Łacińskiej (CELAM) w dramatycznym apelu zatytułowanym „Podnosimy głos w sprawie Amazonii”.
 
Biskupi zacytowali słowa papieża Franciszka, który w 2013 roku rozpoczynając swój pontyfikat wzywał w homilii wszystkich ludzi dobrej woli do ochrony dzieła Stwórcy, jakim jest Ziemia.
 
Purpuraci Ameryki Łacińskiej i Karaibów wyrazili na spotkaniu w Limie zaniepokojenie rozmiarami tragedii, jaką stały się „straszliwe pożary niszczące wielką część flory i fauny na Alasce, Grenlandii, Syberii, Wyspach Kanaryjskich, a w szczególny sposób w Amazonii”.
 
Przestrzegają w związku z tą klęską, że pożary obecnie nie tylko pustoszą Amazonię, ale „zagrażają także przyszłości całej planety”.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl