"Brakuje tylko jednego premiera". Sasin krótko skomentował "Koalicję Europejską"

  

- Ewa Kopacz, która rzeczywiście niedawno mówiła o dinozaurach, dzisiaj stanęła wśród dinozaurów, politycznych dinozaurów. Nie ma tu PSLu i Nowoczesnej, brakuje tu jednego byłego premiera, czyli Waldemara Pawlaka. To pokazuje, że pomysł zbudowania takiej szerokiej koalicji politycznej przeciwko PiS nie wypalił - tak dziś w programie Ewy Bugały "W pełnym świetle" Jacek Sasin komentował powołanie "Koalicji Europejskiej".

Dziś w programie Ewy Bugały na antenie TVP Info szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, Jacek Sasin, stwierdził, że seksafera ze Stefanem Niesiołowskim w roli głównej to "sytuacja nie do obrony".

- Mamy do czynienia z sytuacją rzeczywiście bardzo z jednej strony smutną, bo pokazuje jakiś moralny upadek tego człowieka, z drugiej strony z sytuacją również poważną, bo jest to jednak kwestia korupcji i to, jak słyszymy, na dużą skalę w wykonaniu jednego z najważniejszych polityków. (…) Nie wyobrażam sobie, żeby po czymś takim można było jeszcze w polityce funkcjonować

- powiedział Sasin.

Zapytany, co myśli o tym, że niektórzy politycy PO bronią Stefana Niesiołowskiego, stwierdził:

- Pokazuje to, że środowisko PO nie jest w stanie przełamać takiej solidarności środowiskowej, nawet w sytuacji, kiedy ktoś z tego środowiska w sposób ewidentny złamie prawo, sprzeniewierzy się swojej publicznej misji, jest obrona za wszelką cenę.

Sasin odniósł się też do powołania "Koalicji Europejskiej", w której obok polityków Platformy Obywatelskiej znaleźli się byli premierzy, w tym Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller oraz Kazimierz Marcinkiewicz.

- To próba przykrycia klęski, politycznej klęski, jaką poniósł Grzegorz Schetyna. (…) Ewa Kopacz, która rzeczywiście niedawno mówiła o dinozaurach, dzisiaj stanęła wśród dinozaurów, politycznych dinozaurów. Nie ma tu PSLu i Nowoczesnej, brakuje tu jednego byłego premiera, czyli Waldemara Pawlaka. To pokazuje, że pomysł zbudowania takiej szerokiej koalicji politycznej przeciwko PiS nie wypalił

- powiedział.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wzięła pigułkę poronną - lekarz uratował dziecko. Teraz grozi mu... więzienie

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/trestletech

  

Czy za uratowanie życia dziecka można iść do więzienia? Ta historia pokazuje, że tak. Argentyńskiemu lekarzowi grożą dwa lata pozbawienia wolności, bo uratował dziecko pacjentki, która wzięła pigułkę poronną. Sąd uznał jednak, że lekarz postępując w ten sposób nie dopełnił obowiązków służbowych.

Historia rozpoczęła się, gdy do szpitala w Cipoletti zgłosiła się kobieta, która twierdziła, że zażyła pigułkę poronną, gdyż jej dziecko jest wynikiem gwałtu. Ordynator szpitala dr Leandro Rodríguez Lastra podjął jednak decyzję o uratowaniu dziecka. Urodziło się ono w 35 tygodniu ciąży i trafiło do adopcji. 

[polecam:https://niezalezna.pl/257163-w-glowie-sie-nie-miesci-demokratka-chce-mozliwosci-aborcji-w-chwili-porodu]

Choć dziewczynka jest zdrowa i ma już dwa lata sprawa ta trafiła przed oblicze sądu, a lekarza oskarżono o niedopełnienie obowiązków służbowych.

Dr Leandro Rodríguez Lastra oświadczył, iż postąpił zgodnie ze składaną przez siebie przysięgą lekarską. Podkreślał ponadto, że zażyte przez pacjentkę tabletki mają zastosowanie tylko na wczesnym etapie ciąży

- podaje dorzeczy.pl.

Te tłumaczenia nie przekonały jednak sądu, który uznał medyka za winnego zarzucanych mu czynów. Nie ogłoszono jeszcze wymiaru kary, ale grożą mu nawet dwa lata więzienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dorzeczy.pl, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl