Śnieżyca sparaliżowała Włochy - ZDJĘCIA

/ PrtSc/@irishbee3

  

Północ Włoch zmaga się dzisiaj ze skutkami śnieżyc i lawin. W Dolinie Aosty zginął narciarz, przysypany przez śnieg, a w dużej części kraju utrzymuje się alert z powodu fali niepogody: ataku zimy na północy i gwałtownych ulew i podtopień w centrum. Po wczorajszym paraliżu komunikacyjnym poprawiła się jednak sytuacja na drogach w rejonie przełęczy Brenner.

Po intensywnych opadach śniegu znacznie wzrosło zagrożenie lawinowe w kilku regionach, między innymi w Dolinie Aosty i Friuli-Wenecji Julijskiej.

W rejonie prowincji Sondrio w Lombardii zamknięto odcinek drogi krajowej, na którą zeszły dwie lawiny. Nikt nie odniósł obrażeń.

W Trydencie lawina runęła na drogę w okolicach przełęczy Sella, blokując grupę rosyjskich turystów w samochodzie. Pomocy udzieliło im pogotowie górskie.

Poprawia się sytuacja w Górnej Adydze, gdzie po południu otwarty został ostatni odcinek drogi w kierunku przełęczy Brenner. Zamknięty był od soboty z powodu intensywnych śnieżyc.

Na wielu tamtejszych drogach panuje duży ruch i tworzą się korki, ale po wielogodzinnym paraliżu sytuacja jest opanowana.

Przydatne informacje dla polskich kierowców przebywających na północy Włoch i jadących w tamtą stronę podaje na bieżąco na Twitterze konsulat RP w Mediolanie. W ostatnich godzinach polska placówka poinformowała, że autostrada A22 oraz przełęcz Brenner są już przejezdne.

Konsulat ostrzegł, że mogą występować problemy z przejazdem na tamtejszej drodze krajowej SS12 z powodu braku regularnego odśnieżania. Przypomina też o wymogu posiadania łańcuchów na koła. "Zalecamy zachowanie ostrożności" - podkreślił konsulat.

Władze regionu Emilia-Romania zapowiedziały, że wystąpią do rządu o ogłoszenie stanu kryzysowego w związku z zalaniem znacznych obszarów wokół Bolonii po gwałtownych ulewach.

Zobaczcie, jak wygląda atak zimy we Włoszech:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Stan 4-latka z Torunia: „zagrażający życiu”

zdjęcie ilustracyjne / fot. Piotr Łuczuk/niezalezna.pl

  

Czteroletni chłopiec, który wypadł z okna mieszkania znajdującego się na 11. piętrze jednego z budynków w Toruniu, jest operowany, a lekarze mówią o stanie zagrożenia życia. Takie informacje przekazała kom. Marta Nawrocka z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Początkowo otrzymywaliśmy ze szpitala bardzo dobre wieści, ale później nastąpiło jakieś załamanie i pojawiły się diagnozy o dodatkowych urazach dziecka. Chłopiec jest operowany, a lekarze określają jego stan jako zagrażający życiu. Nie mam dokładnych informacji o tym jakich urazów dotyczy operacja.
- podkreśliła kom. Nawrocka.

Dodała, że ma nadzieję na przekazanie w piątek rano dobrych wieści.

Jak wcześniej informowała policja, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie w sprawie tragicznego wypadku po godzinie 17:00.

Otrzymaliśmy zgłoszenie, że z mieszkania na 11. piętrze przy ulicy Konstytucji 3 Maja w Toruniu wypadł czteroletni chłopiec.
- powiedziała kom. Nawrocka.

Jak dodała, dziecko spadło na trawnik przed budynkiem.

Chłopiec w chwili wypadku był sam w mieszkaniu.

Ale tylko przez tę chwilę, ponieważ ogólnie przebywał pod opieką matki, która akurat w tym czasie, kiedy doszło do wypadku, wyszła wyrzucić śmieci.
- wyjaśniła policjantka.

Chłopiec w bardzo ciężkim stanie został odwieziony do szpitala dziecięcego w Toruniu. Dziecko zostało wprowadzone w stan śpiączki farmakologicznej, ale wstępne badania nie wskazywały na bardzo poważne urazy, które stwierdzono dopiero na późniejszym etapie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl