Kulisy "protestu" przed siedzibą TVP. Skandaliczne krzyki, obelgi i prowokacje!

Zdjęcie ilustracyjne / fot. screen z twitter.com @waldemar_kowal

  

Ogromny skandal wywołał haniebny atak na dziennikarkę TVP Magdalenę Ogórek, ale warto podkreślić, że nie tylko ona była zaczepiana wczoraj przed siedzibą Telewizji Polskiej. Niemal każda osoba, która wychodziła z gmachu TVP, musiała stanąć twarzą w twarz z grupą "protestujących". To, jak się zachowywali, nie mieści się w głowie.

Na jednym z filmów widzimy, jak "kwiat ulicznej opozycji" puszcza muzykę z czołówki Dziennika Telewizyjnego, wznosi też okrzyki: "zatrudnijcie dziennikarzy". Uczestnicy tego spędu chwalą się, skąd przyjechali. Padają nazwy odległych miejscowości: Gorzów Wielkopolski czy Koszalin.

Ale to nie wszystko. Mężczyzna w kominiarce udaje reportera, realizującego materiał z protestu. Przedstawia się jako "Krzysztof z Niemiec", co jest ewidentnym nawiązaniem do jednego z prezenterów "Wiadomości".

Po ataku na Magdalenę Ogórek rechoczący tłum zachwyca się: "Dobrze jej tak, nikt jej nie lubi" - padają takie słowa.

Okazuje się, że nie tylko redaktor Magdalena Ogórek została zaatakowana przez KOD-ziarzy. Osoby, które wychodziły z gmachu TVP, były nagabywane. Protestujący szli za nimi dłuższy czas, zachodzili im drogę. "To jakiś redaktor, ale drugiego rzędu" - mówi nagrywający mężczyzna, po tym jak zaczepił osobę wychodzącą z budynku telewizji. Ten sam człowiek zwraca się do policjantów, by przestali wykonywać rozkazy.

Wiecie ile ta baba zarabia, ta która wyszła, blondynka? Tyle, ile Wy wszyscy razem

- prowokuje policjantów jeden z protestujących.

"Pionki, małe pieski władzy" - tak do policjantów zwracała się jedna z kobiet.

Jak widać, zwolennicy "totalnej opozycji" zachowują się skandalicznie. To zdumiewające, jak szybko zapomnieli o zaprzestaniu mowy nienawiści po zabójstwie prezydenta Gdańska. To, jaki festiwal nienawiści urządzili przed siedzibą TVP, powinno dać sporo do myślenia. Szczególnie tym, którzy myślą podobnie, jak oni...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

UE gotowa opóźnić brexit?

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/TeroVesalainen

  

Unia Europejska przesunie brexit do lutego 2020 roku, jeśli premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson nie będzie w stanie przeforsować uzgodnionego porozumienia w Izbie Gmin w nadchodzącym tygodniu - podał "The Sunday Times".

Jak ujawniają źródła dyplomatyczne, opóźnienie miałoby być "ruchome", co oznacza, że Wielka Brytania może wyjść z UE wcześniej - 1 lub 15 listopada, grudnia lub stycznia - jeśli umowa zostanie ratyfikowana przed końcem najbliższego tygodnia.

Żadna decyzja nie zostanie podjęta, dopóki państwa UE nie ocenią szans na przyjęcie przez parlament porozumienia o warunkach wyjścia, czyli na pewno nie zapadnie przed wtorkiem. Natomiast jeśli Johnson będzie miał poważne kłopoty z przyjęciem umowy w Izbie Gmin lub jeśli posłowie wymuszą drugie referendum, wówczas kraje UE, a zwłaszcza Niemcy, będą naciskać na dłuższe przesunięcie, być może do czerwca przyszłego roku - podaje "The Sunday Times".

Cytowany przez gazetę Norbert Roettgen, przewodniczący komisji spraw zagranicznych Bundestagu i jeden z najważniejszych polityków chadeckiej partii CDU kanclerz Niemiec Angeli Merkel, opowiada się za dłuższym opóźnieniem. "Rada Europejska powinna teraz zdecydować o ostatnim, długim opóźnieniu, dając Wielkiej Brytanii czas na przygotowanie się do wszystkich możliwych rozwiązań, w tym drugiego referendum" - powiedział.

Antti Rinne, premier Finlandii, która sprawująca obecnie przewodnictwo w Radzie UE, będzie współpracował z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem w celu przeprowadzenia w ciągu najbliższych kilku dni konsultacji z unijnymi rządami. On również powiedział, że zapewnienie dodatkowego czasu Wielkiej Brytanii jest sensowne.

Według źródeł dyplomatycznych najbardziej prawdopodobną opcją jest podjęcie decyzji, że trzymiesięczne opóźnienie brexitu, zgodnie z tzw. ustawą Benna, do 31 stycznia 2020 roku, jest czysto "technicznym przedłużeniem". Taka decyzja może nawet nie wymagać od przywódców UE zorganizowania dodatkowego szczytu w poniedziałek 28 października i mogłaby zostać uzgodniona w drodze wymiany listów ambasadorów w Brukseli - pisze "The Sunday Times".

UE będzie musiała natomiast zorganizować nadzwyczajny szczyt, jeśli konieczne będzie przesunięcie brexitu poza 31 stycznia 2020 roku, gdyby porozumienie utknęło w Izbie Gmin lub deputowani odrzucili je, nie podejmując decyzji w sprawie nowego referendum ani nie odwołując wniosku o wyjście z UE.

Jak podkreśla "The Sunday Times", głównym pytaniem dla UE, a zwłaszcza dla Francji, byłby "cel" kolejnego długiego opóźnienia. Amelie de Montchalin, francuska minister ds. europejskich, powiedziała gazecie "Journal du Dimanche", że "niepewność polityczna" musi się skończyć. "Powinniśmy przestać wierzyć, że w interesie wszystkich leży wstrzymanie wszystkiego na sześć miesięcy, a potem wszystko będzie lepiej" - powiedziała minister.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl