Żadnego pobłażania! "Do pokojowego protestu bardzo wiele zabrakło" - podkreśla policja

- Nie będzie ze strony policji pobłażania dla zachowań, które w sposób karygodny wykraczają poza ramy pokojowego protestu - powiedział na niedzielnej konferencji prasowej asp. sztab. Mariusz Mrozek z Komendy Stołeczną Policji.

zdjęcie ilustracyjne
policja.gov.pl

Jak zaznaczył - w sobotę wieczorem przed siedzibą TVP, gdy doszło do agresywnego zachowania grupy protestujących wobec dziennikarki TVP Info Magdaleny Ogórek - "do pokojowego przebiegu protestu bardzo wiele zabrakło".

Dodał, że zachowania, które uniemożliwiają swobodne opuszczenie budynku i odjazd samochodu oraz mogą wywoływać straty niektórych osób trudno nazwać inaczej niż "czystą agresją".

"Zdaję sobie sprawę, że teraz, w tej chwili wielu ekspertów przez pryzmat informacji jakimi dysponują może pokusić się już o jakieś stanowiska, natomiast jedną rzecz chciałbym tutaj podkreślić: działania na miejscu przebiegały w sposób dynamiczny"

- powiedział Mrozek.

Poinformował, że przed wydarzeniami przedstawionymi na dostępnych nagraniach z soboty wieczór, grupa protestujących podzieliła się, a niektórzy z nich próbowali się wedrzeć do siedziby TVP.

"Zadaniem policjantów było również tutaj uniemożliwienie tego typu zachowań, bez względu na to, jakiej stacji telewizyjnej miałoby to dotyczyć"

- powiedział Mrozek.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#policja #Warszawa

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo