Michał Rachoń i Danuta Holecka - ofiary nienawistnych ataków "totalnych". Jest na to paragraf!

/ screen TVP Info

  

Michał Rachoń szarpany na kontrmiesięcznicy smoleńskiej, dziennikarka wyzywana przez "ochroniarza" zlotów KODziarskich, wrzaski i obelgi pod adresem reporterów relacjonujących demonstracje sympatyków opozycji, obrażanie Danuty Holeckiej przez prominentnych polityków. Już wiele razy dochodziło do napaści - nie tylko słownych, ale wręcz fizycznych ataków - na dziennikarzy Telewizji Polskiej.

Atak na Magdalenę Ogórek przed siedzibą Telewizji Polskiej spotkał się z jednoznaczną reakcją wielu środowisk. Politycy, dziennikarze, internauci podkreślają, że nikt nie ma prawa traktować tak drugiego człowieka. Co ciekawe, sprawców napaści na Ogórek potępiają także sympatycy opozycji. Nierzadko ci sami, której od wielu miesięcy "podkręcali atmosferę" przeciwko dziennikarzom TVP.

A przecież napaść na Ogórek nie jest pierwszym atakiem na dziennikarza Telewizji Polskiej. W ostatnich latach dochodziło do nich wielokrotnie.

Jak pisaliśmy w grudniu 2017 r.: "podczas manifestacji "Obywateli RP" wypełniających swoje obowiązki reporterów TVP Info próbowano przepędzić wszelkimi sposobami. Jeden z demonstrantów był wyjątkowo agresywny. Kamerzyście zagroził, że "połamią mu łapy", a przechodzący mężczyzna wykrzykiwał wulgaryzmy prosto w twarz reporterki.

W pewnym momencie ktoś ku uciesze manifestujących nazwał dziennikarkę "sprzedajną k***ą", a inny mężczyzna skomentował to:

"Odpuść, do gó**a się nie przemawia."

Kilka razy agresja sympatyków opozycji skierowana została wobec Michała Rachonia, dziennikarza TVP Info i publicysty „Gazety Polskiej”.

Jak przypomniał dziś red. Rachoń, takie ataki to nie tylko zwykła napaść, lecz również próba wpłynięcia przemocą na pracę dziennikarza, czyli tłumienie krytyki prasowej rodzące odpowiedzialność karną:

Przypomnijmy ponadto, że śledztwo przeciwko Franciszkowi Jagielskiemu, właścicielowi firmy ochroniarskiej "Farmazon", zostało zawieszone ze względu na stan jego zdrowia. Tymczasem "ciężko chory" "Farmazon" w połowie grudnia uczestniczył w manifestacji KOD i nikt z opozycji nie dostrzegł w tym skandalu.

Ale czy takie zachowanie polityków PO i Nowoczesnej może dziwić, skoro Michał Szczerba - poseł PO zasiadający w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka (sic!) - w ciągu jednego dnia potrafi zamieścić dwa pogardliwe wpisy skierowane przeciw Danucie Holeckiej, dziennikarce TVP prowadzącej program "Minęła 20"?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ważą się losy brexitu. W brytyjskiej Izbie Gmin zawrzało! Ostre starcie Johnsona z Corbynem

zdjęcie ilustracyjne / Pete Linforth; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Brytyjski premier Boris Johnson rozpoczynając sobotnie posiedzenie Izby Gmin poświęcone uzgodnionemu w czwartek porozumieniu z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu przekonywał posłów do jego poparcia, mówiąc, że to najlepsze rozwiązanie dla kraju.

Mówił, że przyjęcie porozumienia i dokończenie brexitu z wolą wyborców wyrażoną w referendum pomoże przezwyciężyć podziały w społeczeństwie.

Nie trzeba przypominać Izbie, że jest to drugie porozumienie i czwarte głosowanie, trzy i pół roku po głosowaniu narodu w sprawie brexitu. W ciągu tych lat przyjaźnie zrywane, rodziny podzielone, a uwagę tej Izby pochłaniała jedna sprawa, która czasami wydawała się nie do rozwiązania.
- mówił Johnson.

Głosowanie spodziewane jest ok. 15.30 polskiego czasu.

Tymczasem w trakcie swojego wystąpienia lider brytyjskiej opozycji Jeremy Corbyn w odpowiedzi na wezwanie premiera Johnsona już zapowiedział, że Partia Pracy nie ma zamiaru popierać tej umowy.

Corbyn nawiązując do wcześniejszych słów Johnsona, że pomimo obiekcji sceptyków zmienił umowę z UE, ironizował, że brytyjskiemu premierowi faktycznie się to udało – ale na gorsze.

Corbyn nie przebierał w słowach i atakując Borisa Johnsona stwierdził w pewnym momencie, że chwalona na arenie międzynarodowej wersja porozumienia jego zdaniem... jest nawet gorsza niż ta forsowana przez Theresę May, która trzy razy została odrzucona przez Izbę Gmin.

Lider Partii Pracy powiedział, że rozumie „zmęczenie i frustrację” związaną z ciągnącym się procesem brexitu, ale umowa uzgodniona przez Borisa Johnsona spowoduje zubożenie byrytjskich obywateli, czego jego zdaniem wyborcy nie wybaczą politykom.

Jeśli posłowie nie zaakceptują porozumienia, ani nie zgodzą się na wyjście Wielkiej Brytanii z UE bez umowy, premier Johnson będzie zobligowany do zwrócenia się do Brukseli z wnioskiem o kolejne przesunięcie brexitu - do 31 stycznia 2020 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl