Niesiołowski, biznesmeni i prostytutki. A poseł PO chce... "zobaczyć dokładnie co się działo"

Stefan Niesiołowski / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Afera z posłem Stefanem Niesiołowskim i podejrzanymi o korupcję biznesmenami wywołała gorącą dyskusję w programie "7x24" na antenie Polskiego Radia 24. Redaktor Katarzyna Gójska pytała polityków, co sądzą o sprawie, a ich głos jest jednoznaczny - czas przestać mówić, że nic się nie stało.

"Czekamy na pełne wyjaśnienie. Mnie tylko niepokoi sprawa, że postępowanie toczyło się od roku 2013, w 2015 można było przedstawić zarzuty, a mamy już rok 2019. Nie przesądzam, czy Niesiołowski jest winny, o tym zdecyduje sąd"

- powiedział Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego, dodając, że Niesiołowski "pewnie będzie zawieszony" jako poseł klubu PSL-UED.

Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości podkreśliła, że to powinno oznaczać koniec politycznej kariery Niesiołowskiego.

"Ta sprawa pana Niesiołowskiego już obiegła zachodnie media, że polityk został oskarżony o korupcję i seksualne wykorzystywanie kobiet. Bardzo się dziwię, że pan mówi, że pewnie będzie zawieszony. Pan Niesiołowski powinien przestać być politykiem, taka osoba powinna wycofać się z życia publicznego"

- stwierdziła.

Kolejny raz zaskoczył Marcin Święcicki z Platformy Obywatelskiej. Jak stwierdził, "trzeba zobaczyć, co się działo". Biorąc pod uwagę charakter zarzutów (dowodem rzekomo mają być także nagrania z Niesiołowskim), ciekawe co dokładnie chce oglądać polityk PO.

"Poseł Niesiołowski ma olbrzymie zasługi dla wolności Polski, siedział w więzieniu. Ta sprawa wymaga wyjaśnienia. Trzeba zobaczyć dokładnie co się działo"

- mówił Święcicki.

Z kolei sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Artur Soboń zaznaczył, że Niesiołowski powinien przestać udawać, że nic się nie stało i wyjaśnić tę kwestię opinii publicznej.

Sprawa jest rozwojowa i wielowątkowa, więc takie postępowania trwają. To zupełnie zrozumiałe. Naprawdę szkoda mi pana posła Niesiołowskiego, bo to bolesny upadek, upadek człowieka, kiedyś był osobą, które moje pokolenie podziwiało za przeszłość opozycyjną. To coś strasznego dla całej klasy politycznej, dla parlamentu. To nie mieści się w głowie, trudno znaleźć słowa, które mogłyby bronić pana posła Niesiołowskiego. Powinien stanąć w prawdzie i nie udawać, że nic się nie wydarzyło.

- zakończył.

Afera z posłem Niesiołowskim wybuchła w ubiegłym tygodniu. W związku ze sprawą zostali zatrzymani przedsiębiorcy Bogdan W., Wojciech K. i Krzysztof K., którym prokuratura postawiła zarzuty o charakterze korupcyjnym i dotyczące stręczycielstwa. Niesiołowski zapewnił w rozmowie z dziennikarzami, że żadnych łapówek nie brał. Oświadczył też, że nie zna zatrzymanych przez CBA biznesmenów. Jednak według prokuratury dowody świadczą, że Stefan Niesiołowski w związku ze sprawowaną funkcją posła w okresie od stycznia 2013 r. do końca 2015 r. wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polskie Radio 24, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odnaleziono ciała Polaków

zdjęcie ilustracyjne / Photo-View

  

Na Svalbardzie odnaleziono w niedzielę ciała dwojga zaginionych pracowników Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund - poinformował w komunikacie urząd gubernatora tego norweskiego archipelagu.

Kobieta i mężczyzna z polskiej placówki badawczej udali się w piątek na wycieczkę. Gdy nie powrócili w ustalonym terminie - w niedzielę rano - do bazy, załoga stacji wyruszyła, by ich szukać.

"Dwie ofiary śmiertelne znaleziono kilka godzin później w trudno dostępnym obszarze lawinowym pod górą Kamkrona, na wschód od stacji. Spadli kilkaset metrów w dół ze stromej góry"

- napisała w komunikacie gubernator Kjerstin Askholt.

Na miejsce zdarzenia wysłany został helikopter wraz z lekarzem oraz policją.

Jak poinformował urząd gubernatora, w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund przebywa zwykle 14 osób.

Według gazety "VG" obie ofiary śmiertelne były obywatelami polskimi. W tym sezonie zimowym już 11 osób straciło życie w Norwegii w wyniku lawin.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl