Kolejna afera w otoczeniu Macrona! Jego ochroniarze dorabiali u... przyjaciela Putina

Emmanuel Macron / Fot. Aleksiej Witwicki

  

Emmanuel Macron ostatnio nie ma dobrej passy. Wokół francuskiego prezydenta rozciąga się aura kolejnych skandali, a czarę goryczy dopełnia wielotygodniowy protest "żółtych kamizelek". Teraz okazało się, że dwaj jego zaufani współpracownicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo pracowali "na lewo" dla rosyjskiego oligarchy z bliskiego otoczenia Władimira Putina.

Francuskie media poinformowały, że Alexandre Benalla, wiceszef kancelarii prezydenta Macrona, który odszedł niedawno w atmosferze skandalu po tym, jak w przebraniu policjanta brutalnie pobił dwóch policjantów, pracował dla rosyjskiego miliardera Iskandera Machmudowa.

Benalla wraz z innym pracownikiem kancelarii, również odpowiedzialnym za bezpieczeństwo Macrona, zainkasowali od oligarchy 300 tysięcy euro.

Benalla przebywa obecnie w Wielkiej Brytanii. Posiada dwa paszporty dyplomatyczne. Francuskie media sugerują, że miał je wykorzystywać podczas podróży w prywatnych celach. 

Alexandre Benalla wraz ze swoim współpracownikiem w tajemnicy mieli ochraniać Iskandera Machmudowa, który pochodzi z bliskiego otoczenia Władimira Putina i jest podejrzewany o związki ze zorganizowaną przestępczością. 

Kolejny skandal w otoczeniu francuskiego prezydenta wywołał falę alarmistycznych komentarzy w mediach. Paryska prasa jest zgodna w ocenie zaistniałej sytuacji podkreślając, że narazili oni na niebezpieczeństwo francuskie państwo.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, fakty.interia.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Terytorialsi pomagają w gminach dotkniętych powodzią

/ Ministerstwo Obrony Narodowej

  

Blisko 100 żołnierzy z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wspiera działania strażaków w gminie Wadowice Górne oraz innych miejscach, gdzie mieszkańcy zostali dotknięci skutkami intensywnych opadów deszczu – poinformował rzecznik Brygady por. Witold Sura.

Dodał, że żołnierze są wyposażeni w maszty oświetleniowe, piły i ciężarówki oraz specjalistyczny sprzęt pomagający walczyć ze skutkami podtopień i powodzi.

Sura przypomniał, że w środę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, na wniosek wojewody podkarpackiego, wydał decyzje o wsparciu służb ratunkowych oraz mieszkańców poszkodowanych w nawałnicy w gminach powiatu mieleckiego i kolbuszowskiego.

"Natychmiast uruchomiony został Zespół Oceny Wsparcia, który udał się na miejsce dotknięte kataklizmem, nawiązał kontakt ze strażakami i dokonał oceny możliwości wsparcia i udzielenia pomocy. W trybie alarmowym żołnierze dębickiego batalionu lekkiej piechoty ruszyli na pomoc poszkodowanym"

– podkreślił rzecznik.

Żołnierze pomagają w uszczelnianiu wałów i usuwaniu skutków powodzi spowodowanych silnymi opadami deszczu w miejscowościach najbardziej poszkodowanych, sołectwie Jamy oraz Izbiska w gminie Wadowice Górne.

Sura zaznaczył, że pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęsk żywiołowych to część misji WOT. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl