Marszałek Karczewski się nie patyczkuje. „Widziałem dinozaury stojące na scenie”

Stanisław Karczewski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Grzegorz Schetyna ogłosił wczoraj powstanie Koalicji Europejskiej. Wyciągnął z kapelusza kilka dawno niewidzianych nazwisk. Pod deklaracją o utworzeniu wspólnej listy podpisali się Ewa Kopacz, Jerzy Buzek, Kazimierz Marcinkiewicz, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller, Marek Belka i Radosław Sikorski. Jakie było pierwsze skojarzenie marszałka Stanisława Karczewskiego? Nawiązał do historii Kopacz o dinozaurach.

Podczas piątkowej konferencji m.in. byli premierzy zaapelowali przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego o stworzenie wspólnej listy. A pod deklaracją „Koalicja Europejska dla Polski” same znane nazwiska. Dobrze i od dawna znane…

Samo powstanie Koalicji Europejskiej, w której znalazło się grono leciwych już nieco polityków, pobudziło wyobraźnię internautów. Niektórzy postanowili rozwiązać skrót klubu parlamentarnego PO-KO.

O tę inicjatywę był wczoraj pytany w Polsat News marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Niektórym wszystko się kojarzy z seksem. Są tacy, nawet politycy. Platformie wszystko się kojarzy się z wyprowadzeniem Polski z Unii Europejskiej

– stwierdził polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomniał, że PiS twardo stąpa po ziemi i wie, że 80 proc. Polaków popiera naszą obecność w UE.
– W tych 80 proc. są też w większości, zdecydowanej większości, politycy Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński, ja, bardzo wielu polityków ze ścisłego kierownictwa, jeśli nie wszyscy w ścisłym kierownictwie. Nie ma zupełnie o czym mówić – powiedział.

Mówiąc o piątkowym wystąpieniu byłych premierów, nawiązał również do historii, którą uraczyła (i rozbawiła) całą Polskę Ewa Kopacz.

 

„Dziś widziałem dinozaury stojące na scenie, w które chciała wczoraj premier Kopacz rzucać kamieniami. To takie pierwsze moje skojarzenie"

– mówił wczoraj na antenie Polsat News Stanisław Karczewski.

– Dla nas nie jest to groźne. Ja jestem politykiem, który się nie boi. Spierajmy się na programy, a nie na hasła – dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowy premier Bośni i Hercegowiny

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Parlament Bośni i Hercegowiny ponad rok po wyborach wybrał premiera dzięki kompromisowi ogłoszonemu w zeszłym miesiącu przez przywódców trzech wspólnot narodowościowych kraju. Szefem rządu został serbski ekonomista, 58-letni Zoran Tegeltija.

Były minister finansów Republiki Serbskiej, która wraz z federacją bośniacko-chorwacką tworzy Bośnię i Hercegowinę, uzyskał w głosowaniu poparcie 28 deputowanych Izby Reprezentantów, 42-osobowego centralnego parlamentu BiH.

Wybory w Bośni i Hercegowinie odbyły się w październiku 2018 roku, ale kandydatura Tegeltii została zaproponowana przez trzyosobowe Prezydium BiH, pełniące rolę kolegialnego szefa państwa, dopiero w listopadzie 2019 roku, ponieważ jego członkowie, reprezentujący trzy narodowości - Serbów, Chorwatów i Bośniaków, nie mogli dojść do porozumienia co do formy współpracy z NATO.

Oczekuje się, że centralny rząd Bośni i Hercegowiny zostanie powołany do końca bieżącego roku.

- Musimy pracować z poświęceniem, aby nadrobić stracony czas, uchwalić przyszłoroczny budżet, reaktywować zamrożone inwestycje i doprowadzić do wzrostu gospodarki

- oświadczył Tegeltija, członek rządzącego w Republice Serbskiej Związku Niezależnych Socjaldemokratów (SNSD).

Kandydaturę Tegeltii na prezydenta wysunął lider SNDS, Milorad Dodik, który jest serbskim członkiem Prezydium BiH.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl