W głowie się nie mieści! Demokratka chce możliwości aborcji... w chwili porodu

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Pexels/cc0

  

Kathy Tran, Demokratka ze stanu Wirginia, zaproponowała przerażający projekt liberalizujący prawo do aborcji. Propozycja zakłada, że uśmiercenie dziecka będzie możliwe nawet wtedy... gdy zacznie się już poród.

9 stycznia 2019 r. Senat i Zgromadzenie Stanu Nowy Jork przegłosowały tzw. Prawo o Zdrowiu Reprodukcyjnym (Reproductive Health Act), legalizujące w niektórych przypadkach, np. zagrożenia zdrowia i życia matki, tzw. późną aborcję, to znaczy do dziewiątego miesiąca ciąży. 

Demokratka z Virginii postanowiła pójść o jeden krok dalej. Kathy Tran chce dać kobietom prawo do aborcji nawet... w czasie porodu.

Dopytywana o to, co to dokładnie zakłada jej ustawa odpowiedziała, że nie przewiduje żadnej granicy.

Czy w sytuacji gdy zaczyna się poród, gdy kobieta odczuwa, że za chwilę będzie rodzić, wciąż mogłaby poprosić o aborcję?

– pytał republikanin Todd Gilbert.

To byłaby decyzja lekarzy i kobiety

– odpowiedziała autorka ustawy.

Rozumiem, ale pytam o to czy Pani ustawa na to zezwala

– dopytywał Gilbert.

Tak, moja ustawa by na to pozwoliła

– odparła bez zawahania Tran.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl, dorzeczy.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Obchody 75. rocznicy zakończenia wojny w Łambinowicach

/ Deutsches Konsulat Oppeln / Konsulat Niemiec w Opolu

  

Na terenie dawnego obozu przejściowego dla wysiedlanych po wojnie Niemców odbyły się w Łambinowicach obchody 75. rocznicy zakończenia wojny i tragedii górnośląskiej zorganizowane przez organizacje mniejszości niemieckiej.

W niedzielę na terenie byłego obozu przejściowego, w którym po zakończeniu wojny więziono m.in. mieszkańców Górnego Śląska przed wysiedleniem ich do Niemiec, odbyły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę zakończenia wojny i tragedii górnośląskiej. To nazwa okresu prześladowań w latach 1945-48 ze strony sowieckich żołnierzy, a później komunistycznego aparatu bezpieczeństwa w Polsce, które objęły tysiące mieszkańców regionu.

Na symbolicznym cmentarzu ofiar obozu delegacje organizacji mniejszości niemieckiej i konsul generalny RFN we Wrocławiu Hans Jörg Neumann, złożyli wiązanki kwiatów. Konsul podkreślił, że należy pamiętać o wszystkich ofiarach wojny.

"Trzeba sobie jednak uzmysłowić, że II wojna światowa wyszła od narodu niemieckiego, to on wywołał tę wojnę. Powinniśmy zawsze o tych wszystkich ofiarach wojen pamiętać i starać się tam, gdzie jest to możliwe, aby Polacy i Niemcy, ręka w rękę, upamiętniali ofiary tych wojen, a tutaj w tym miejscu upamiętniali też fakt, że również Niemcy po II wojnie światowej cierpieli i ginęli"

- powiedział Neumann.

Uroczystości zakończył referat profesora Krzysztofa Woźniaka na temat obozu Sikawa i powojennych losów Niemców w Łodzi.

Obóz przesiedleńczy w Łambinowicach (nazywany później obozem pracy) został zorganizowany latem 1945 r. na podstawie rozporządzenia wojewody śląsko-dąbrowskiego Aleksandra Zawadzkiego. Przetrzymywano w nim głównie Niemców czekających na przesiedlenie, choć wśród więźniów byli także Ślązacy polskiej narodowości, których wysiedlono z ich domów oraz polscy żołnierze wracający do kraju. Według szacunków historyków, w ciągu roku działania obozu, przeszło przez niego około 5 tys. osób, z czego ponad tysiąc zmarło m.in. w wyniku chorób i złego traktowania przez strażników. W 2002 r. na terenie byłego obozu otwarto symboliczny cmentarz, gdzie umieszczono tablice z nazwiskami ofiar.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts