"Już tylko sprawy się posuwają". Szokujące stenogramy w sprawie Niesiołowskiego!

Stefan Niesiołowski / fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli do skandalicznych stenogramów w seksaferze, w której główną rolę odgrywa Stefan Niesiołowski. Z rozmów dwóch zatrzymanych wczoraj przez CBA biznesmenów - Wojciecha K. oraz Bogdana W. wynika, że seksualne zachcianki posła były nader wybujałe. -Bez przesady, ja pier****. On to k**** by non stop to robił, jakby mógł - mówi Wojciechowi K. Bogdan W. Co więcej, źródło WP mówi, że część kobiet świadczących parlamentarzyście seksualne usługi wcale nie było prostytutkami i próbowały one "wykręcić się" od spotkań z posłem.

Wczoraj obszernie opisywaliśmy sprawę zatrzymania przez CBA trzech biznesmenów, którzy mieli wręczać korzyści majątkowe jednemu z posłów w zamian m.in. za intratne kontrakty w spółkach skarbu państwa. Dość szybko okazało się, że wspomnianym posłem jest Stefan Niesiołowski, przez długie lata parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej, a w ostatnim czasie - klubu PSL-UED. Co więcej, sprawa przybrała charakter seksafery.

"Działania operacyjne były prowadzone w tej sprawie od 2013 r. W ich wyniku ustalono, że Bogdan W. i Wojciech K. regularnie udzielali Stefanowi Niesiołowskiemu korzyści osobistych. Polegały one na organizowaniu i opłacaniu usług seksualnych świadczonych przez kobiety trudniące się zawodowo lub okazjonalnie prostytucją. Bogdan W. i Wojciech K. umawiali kobiety na spotkania ze Stefanem Niesiołowskim, organizowali miejsca, w których dochodziło do zbliżeń, organizowali transport dla kobiet i wypłacali im wynagrodzenie za usługi seksualne na rzecz posła. Do takich zdarzeń doszło co najmniej trzydziestokrotnie"

- informuje prokuratura, która wczoraj skierowała do Marszałka Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu Stefanowi Niesiołowskiemu.

Dziś Wirtualna Polska opublikowała część stenogramów rozmów między zatrzymanymi wczoraj biznesmenami - Wojciechem K. oraz Bogdanem W. Z treści nagrań, do których dotarli dziennikarze wp.pl wynika, że biznesmeni nie kryli zirytowania wybujałymi seksualnymi zachciankami posła.

Wojciech K.: Nie wiem, czy ja coś załatwię na jutro, bo nie mam co załatwić, mogę tylko tą Malwinę

Bogdan W.: O Jezus, powiedz mu że nie możesz no… (…) On przesadza z tym no

Wojciech K. : (...) Terroryzuje mnie tym, k****

Bogdan W.: Przesadza, k****, przesadza no, k****. Bez przesady, ja pier****. On to k**** by non stop to robił, jakby mógł

Wojciech K.: Ale jaki on jurny jest, nie?

Bogdan W.: Daj spokój, to zboczenie jest, a nie jurność (…) Wiesz on to naprawdę przesadza, no jeszcze oprócz tego on mnie pyta, czy ty możesz albo coś takiego, on żąda wręcz

W kolejnej z rozmów, do której dotarli dziennikarze WP, biznesmeni rozmawiają o "uszkodzonym łóżku".

Wojciech K.: Powiedz mu tam, że tam to łóżko nie naprawione, zarwane. On tam po prostu wpadł, (…) Ta, jakieś deski ma zrobić, także tam absolutnie nie tego no, żeby tam nie wchodził, żebyś nie zapomniał mu powiedzieć, no bo zarwie dalej.

Bogdan W.:  No tak, na kanapę niech się walnie.

Ujawnione zostały także stenogramy z rozmowy posła z Bogdanem W.:

Poseł: Cześć Boguś, cześć, no nic tak dzwonię, bo Ali mówił, że coś narzekałeś, że nie dzwoniłem, ale nic, nic nie było.

Bogdan W.: Aha, no nic nie miałem Stefciu, no posuwają się tamte sprawy (...)

Poseł: Niestety już tylko sprawy się posuwają, drogi przyjacielu.

Bogdan W.: No (...) ale coś zawsze jest do przodu wiesz generalnie.

Poseł: Ale niestety już tylko sprawy...

Bogdan W. : No ja wiem, tamte sprawy to już stoją w miejscu.

Poseł: Nawet żeby stały chociaż

Co więcej, jak wynika z informacji udzielonych dziennikarzom Wirtualnej Polski przez osobę znającą kulisy sprawy, nie wszystkie kobiety, które świadczyły usługi seksualne były prostytutkami. Część z nich pracowała m.in. jako kelnerki w restauracjach należących do biznesmenów.

- Niektóre z kobiet starły się wykręcić od spotkań z posłem. Wtedy biznesmeni, żeby kontynuować proceder, zastępowali je prostytutkami

– mówi źródło WP.


Prokuratura zamierza postawić Stefanowi Niesiołowskiemu zarzuty o charakterze korupcyjnym. Sam poseł zapewnia, że żadnych łapówek nie brał i oświadczył, że nie zna zatrzymanych przez CBA biznesmenów. Dopytywany przez dziennikarzy poradził, by pytać o sprawę "tych geniuszy z CBA".

O sprawie możliwych kłopotów z prawem Stefana Niesiołowskiego już w 2016 r. pisała "Gazeta Polska". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wp.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jest porozumienie w sprawie warunków brexitu! Johnson: To nowa świetna oferta

Boris Johnson / By EU2017EE Estonian Presidency - Boris Johnson, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62286829

  

Negocjatorzy z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii porozumieli się w sprawie brexitu - poinformował dziś na Twitterze szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, zaledwie kilka godzin przed rozpoczęciem szczytu UE, który ma zająć się tą kwestią. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ocenił, że to świetna oferta.

"Tam, gdzie jest wola, tam jest porozumienie - mamy je! Jest to uczciwa i wyważona umowa dla UE i Wielkiej Brytanii; świadczy o naszym zaangażowaniu w poszukiwanie rozwiązań. Rekomenduję Radzie Europejskiej zatwierdzenie tej umowy" - napisał na Twitterze Juncker.

Boris Johnson napisał z kolei na Twitterze, że jest nowa, świetna oferta ws. brexitu, "która oddaje im kontrolę".

"Teraz Parlament powinien zaakceptować Brexit w sobotę, więc możemy przejść do innych priorytetów, takich jak koszty utrzymania, NHS, brutalne przestępstwa i nasze środowisko - podał premier Wielkiej Brytanii.

Północnoirlandzka Demokratyczna Partia Unionistów (DUP) oświadczyła dziś, że nie może poprzeć planów brytyjskiego premiera Borisa Johnsona w sprawie brexitu w ich obecnym kształcie. To stawia pod znakiem zapytania całe porozumienie między Wielką Brytanią a Unią Europejską.

Poparcie DUP zapewne będzie kluczowe podczas głosowania w Izbie Gmin nad przyjęciem porozumienia, jeśli zostanie ono zawarte podczas rozpoczynającego się w czwartek dwudniowego szczytu UE. DUP od wyborów w 2017 r. wspiera mniejszościowy rząd Partii Konserwatywnej.

We wspólnym oświadczeniu szefowa DUP Arlene Foster i jej zastępca Nigel Dodds napisali, że będą kontynuować rozmowy z brytyjskim rządem na temat "rozsądnego" porozumienia, ale "w obecnym kształcie nie mogliśmy poprzeć tego, co jest sugerowane w sprawie ceł i mechanizmu zgody (prawo północnoirlandzkiego parlamentu do przyszłego decydowania o udziale w porozumieniu - red.), nie ma także jasności w kwestii VAT".

"Będziemy nadal współpracować z rządem w celu osiągnięcia rozsądnego porozumienia, które będzie działać na rzecz Irlandii Północnej i będzie chronić integralność gospodarczą i konstytucyjną Zjednoczonego Królestwa"

- zapewnili.

Przedstawione przez Johnsona propozycje zastąpienia budzącego kontrowersje tzw. irlandzkiego backstopu zakładały, że po zakończeniu okresu przejściowego Irlandia Północna wyjdzie wraz z resztą Zjednoczonego Królestwa z unii celnej z UE, ale pozostanie w jednolitym unijnym rynku w zakresie obrotu towarami. Przywódcy UE uznali jednak te propozycje za niewystarczające i domagali się od Londynu dalszych ustępstw.

Plan zakłada także, że północnoirlandzkie Zgromadzenie Parlamentarne będzie mogło zdecydować po czterech latach, czy chce kontynuowania dotychczasowego statusu. Są jednak rozbieżności, co do tego, jaką większością ta decyzja ma być podejmowana.

Przede wszystkim DUP obawia się, że traktowanie Irlandii Północnej w odrębny sposób od pozostałej części Zjednoczonego Królestwa zagraża utrzymaniu obecnego statusu tej prowincji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl