Dzięki zarobieniu 6,2 miliarda dolarów Mark Zuckerberg awansował na piąte miejsce w rankingu Bloomberga obejmującym 500 miliarderów. Twórca Facebooka wyprzedził już Hiszpana Amancio Ortegę (założyciela firmy Zara) i Meksykanina Carlosa Slima (właściciela Telmexu).

Jak informuje portal rp.pl, powodem spektakularnego awansu Zuckerberga są "lepsze przychody jego firmy w czwartym kwartale 2018 niż wynikało to z prognoz opublikowanych przez gazetę <>".

Tylko w jeden dzień, w zeszły czwartek,  po 11-procentowym skoku walory Facebooka kosztowały 166,69 dolara za sztukę. Była to największa jednodniowa zwyżka notowań od trzech lat, dzięki której fortuna Zuckerberga wzrosła do 65,6 miliarda dolarów.

- podaje rp,pl.

Na szczycie rankingu Bloomberg Billionaires Index króluje Jeff Bezos, założyciel Amazona, którego majątek opiewa na ok. 142,1 mld dolarów. Drugi jest Bill Gates, szef koncernu Microsoft (95,8 mld).

Mark Zuckerberg to amerykański przedsiębiorca, główny twórca serwisu społecznościowego Facebook, dyrektor generalny tego serwisu. W marcu 2008 roku Zuckerberg, plasując się na 785 miejscu rankingu „Forbesa” zestawiającego najbogatszych ludzi świata, został najmłodszym miliarderem świata (1,5 mld USD). W 2011 roku znalazł się na 15. miejscu rankingu „Forbesa” zestawiającego najbogatszych Amerykanów. Został również uznany trzecim, po Larym Ellisonie i Billu Gatesie człowiekiem w Dolinie Krzemowej.