Już nie tylko internauci ją wyśmiewają. Magazyn naukowy chce douczyć Ewę Kopacz!

Ewa Kopacz / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Poseł Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz zasłynęła historią o ludziach rzucających kamieniami w dinozaury (sic!). Usiłowała się tłumaczyć i zrzucać winę na… wnuczka. To jednak nie pomogło, jej słowa stały się hitem internetu i żyją własnym życiem. Użytkownicy sieci pękają ze śmiechu wymyślając kolejne nowe memy i filmiki. Jednak bank rozbił magazyn popularnonaukowy, który zaproponował byłej premier z PO darmową prenumeratę, żeby nieco się doedukowała.

Ryszard Petru – niekwestionowany lider wpadek – może czuć się zagrożony. Ewa Kopacz swoją ostatnią wypowiedzią sprawiła, że obecnie w sieci internauci śmieją się tylko z jej „dinozaurów”.

Przypomnijmy, Ewa Kopacz wczoraj popisała się "błyskotliwą" wypowiedzią dotyczącą...dinozaurów. Był to przykład na to, że presja ma sens i właśnie w taki sposób była premier odwoływała się do walki, jaką PO toczy z obecną władzą.

Wypowiedź ta stała się hitem internetu. Była premier postanowiła w końcu wytłumaczyć się ze swojej wypowiedzi. I zrzuciła wszystko na... książkę, jaką kupiła dla wnuka. Takich wyjaśnień nikt się nie spodziewał!

Użytkownicy sieci postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Internauci nie zostawiają suchej nitki na Ewie Kopacz. Okazuje się, że tymi rewelacjami była premier porwała internet - memów, filmików i zabawnych tweetów jest mnóstwo.

Z pomocą byłej premier przyszedł magazyn popularnonaukowy Focus. Administratorzy postanowili wyciągnąć do Ewy Kopacz pomocną dłoń.

Szanowna Pani Poseł, po dzisiejszej wypowiedzi na temat kamieni i dinozaurów mamy propozycję. Z wielką przyjemnością oferujemy Pani roczną prenumeratę magazynu Focus – na koszt redakcji. Będziemy wdzięczni za informację na jaki adres mamy kierować przesyłki :)

– napisano na Twitterze magazynu do Ewy Kopacz.

Miesięcznik Focus_pl jest przeze mnie czytany i nadal będę to czynić – napisała w odpowiedzi poseł PO.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Węgry. Nauczyciele będą strajkować?

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Skąd my to znamy? Węgierski Związek Zawodowy Pedagogów domaga się od rządu spełnienia szeregu postulatów, w tym podwyżek płac, w przeciwnym razie grożąc strajkiem. Powiedziała o tym na konferencji prasowej prezes związku Zsuzsa Szabo.

Związkowcy domagają się jak najszybszego rozpoczęcia rozmów z nimi w sprawie ich żądań. Na niedzielnym zjeździe PSZ wysunięto szereg postulatów, wśród których figuruje podwyżka płac, zmniejszenie obciążenia uczniów, uwzględnienie specyfiki jednostkowego rozwoju każdego ucznia, a także przywrócenie swobodnego doboru podręczników oraz wolności w sferze metod nauczania.

„Mamy już dość. Wyczerpała się nasz cierpliwość. Niezadowolenie i rozgoryczenie wśród nauczycieli jest olbrzymie”

– powiedziała Szabo.

Związek domaga się spełnienia postulatów do 22 listopada, czyli Dnia Węgierskiego Nauczania Publicznego. Jeśli to nie nastąpi, pedagodzy zamierzają zorganizować demonstrację, a „jeśli to nie wystarczy”, przeprowadzą w styczniu 2020 roku ogólnokrajowy strajk.

Wiceprezes PSZ Tamas Totyik podkreślił, że pedagodzy uczą 67-68 godzin tygodniowo, ale oprócz tego co roku prowadzą nieodpłatnie 45 godzin lekcji na zastępstwach, co tydzień przez 5 godzin zajmują się dziećmi w sposób, którego nie można rozliczyć, np. sprawując nad nimi nadzór czy dbając o ich posiłki.

Totyik dodał, że z sondażu przeprowadzonego wśród nauczycieli wynika, że z powodu niskich pensji 16 proc. jest zmuszonych dawać lekcje prywatne, a 22 proc. wykonuje inny rodzaj dodatkowej pracy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl