A co tam Niesiołowski! Schetyna już ma swoją teorie. Twierdzi, że to... spisek!

Grzegorz Schetyna / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Na wieść o kłopotach wieloletniego polityka Platformy Obywatelskiej Stefana Niesiołowskiego, lider PO Grzegorz Schetyna zareagował w swoim stylu. Mianowicie, nakreślił scenariusz teorii spiskowej na niespotykanym poziomie. Według niego, specjalnie czekano ze sprawą tyle lat, by... zaprezentować ją po tzw. kapiszonie - publikacji "Gazety Wyborczej" dotyczącej nagrań z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Przypomnijmy - afera z posłem Niesiołowskim w roli głównej wybuchła wczoraj. W związku ze sprawą zostali zatrzymani przedsiębiorcy Bogdan W., Wojciech K. i Krzysztof K., którym prokuratura postawiła zarzuty o charakterze korupcyjnym i dotyczące stręczycielstwa.

Niesiołowski zapewnił w rozmowie z dziennikarzami, że żadnych łapówek nie brał. Oświadczył też, że nie zna zatrzymanych przez CBA biznesmenów. Jednak według prokuratury dowody świadczą, że Stefan Niesiołowski w związku ze sprawowaną funkcją posła w okresie od stycznia 2013 r. do końca 2015 r. wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów.

Przewodnicząca Unii Europejskich Demokratów Elżbieta Bińczycka oświadczyła wczoraj, że Niesiołowski poinformował partię Unia Europejskich Demokratów, że jest gotów zrzec się immunitetu. Do Sejmu wpłynął już wniosek o uchylenie go Niesiołowskiemu.

Schetyna pytany, czy sprawa Niesiołowskiego to dla niego zaskoczenie, wysnuł absurdalną teorię. Według niego, czekano z tą sprawą tyle czasu, żeby "przykryć" rewelacje "Gazety Wyborczej", opublikowane w ostatnich dniach.

"Mówiło się o tym na korytarzach sejmowych. Dla mnie jest tylko dziwne, że ta sprawa jest z lat 2013-2015, a dzisiaj jest rok 2019, więc komuś zależało na tym, żeby była schowana w szufladzie i czekała na trudne czasy dla PiS".

- wypalił szef PO.

Dopytywany, kiedy na korytarzach sejmowych mówiło się o sprawie Niesiołowskiego, lider Platformy nie był precyzyjny.

"W ostatnim czasie"

- odparł.

Takiej teorii prawdopodobnie nie wymyśliłaby nawet Ewa Kopacz, choć jej również zdarzało się mówić o ciekawej historii, typu ludzie rzucający kamieniami w dinozaury.

. Cóż,


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wybuch w Christchurch

/ twitter.com/FlatWhiteNZ

  

Awaria instalacji gazowej była przyczyną piątkowej eksplozji w nowozelandzkiej miejscowości Christchurch - poinformowała miejscowa policja. Lokalne media donoszą, że rannych zostało sześć osób, które trafiły do szpitala.

"Służby ratunkowe ewakuowały mieszkańców z okolic miejsca eksplozji, która była wynikiem awarii gazowej. Wybuch spowodowało pożar jednego z domów i ranił kilka osób"

- podała w komunikacie policja. W akcji ratunkowej brały udział cztery wozy strażackie.

Do wybuchu w dzielnicy Northwood doszło ok. godz. 10.20 czasu lokalnego (0:20 czasu polskiego). Miejscowe media donoszą, że sześć osób zostało odwiezionych do szpitala.

Miejscowa gazeta "New Zealand Herald" cytowała jednego z pracowników hotelowych w Christchurch, który mówił, że usłyszał odgłos przypominający eksplozję, a pobliskie budynki zatrzęsły się. "To było więcej niż trzęsienie ziemi, można by pomyśleć, że wybuchła bomba" - mówił gazecie pracownik hotelu.

Piątkowe wydarzenie miało miejsce cztery miesiące po zamachu terrorystycznym w Christchurch. 15 marca terrorysta Brenton Tarrant przeprowadził zamachy na dwa meczety, w wyniku czego zginęło 51 osób. Atak w Christchurch był najkrwawszym aktem terrorystycznym w historii Nowej Zelandii. W związku z atakiem policja aresztowała także trzy inne osoby - dwóch mężczyzn i jedną kobietę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl