Polska ma czym się pochwalić! To jeden z najwyższych wzrostów PKB w Europie

zdjęcie ilustracyjne / geralt CC0

  

5,1 procent wzrostu PKB w roku 2018 roku - to jeden z najlepszych wyników w Europie - skomentował na Twitterze dzisiejsze szacunkowe dane GUS dotyczące wzrostu gospodarczego Polski, premier Mateusz Morawiecki.

„Dynamika przedsiębiorców i potencjał polskich pracowników dały efekt, tworząc solidny fundament wzrostu gospodarczego. Kontynuujemy politykę łączącą dynamiczny rozwój i odpowiedzialność społeczną”

- czytamy na Twitterze premiera.

Główny Urząd Statystyczny podał dziś, że Produkt Krajowy Brutto wzrósł w 2018 roku o 5,1 proc., po wzroście o 4,8 proc. w 2017 roku. Z publikacji wynika też, że w 2018 roku popyt krajowy wzrósł o 5,3 proc., zaś inwestycje wzrosły o 7,3 proc.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Minister Ardanowski w Berlinie: "Rosja chce zohydzić Polskę"

Jan Krzysztof Ardanowski / Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

  

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oznajmił w sobotę w rozmowie z PAP w Berlinie, że "celem ostatnich działań Rosji, jest zohydzenie Polski w oczach świata". "Kreml nie pogodził się z tym, że utracił swoje wpływy w Europie Środkowej" - uważa minister.

Działalność rosyjska ma jeden cel: zohydzić Polskę w oczach świata. To jest tendencja obecna na Kremlu od wielu, wielu lat. Rosja nie pogodziła się ze zmianą stref wpływów. Traktuje Europę Środkową, gdzie Polska zaczyna odgrywać rolę kluczową, jako swoją na chwilę utraconą strefę wpływów

 - powiedział Ardanowski.

Minister przyjechał do stolicy Niemiec, by wziąć udział w Berlińskiej Konferencji Ministrów Rolnictwa pod hasłem "Żywność dla wszystkich. Handel na rzecz bezpiecznej, urozmaiconej i zrównoważonej żywności", a także otworzyć polski pawilon na targach rolno-spożywczych Zielony Tydzień (Gruene Woche).

Komentując ostatnie ataki przedstawicieli rosyjskich władz, których celem stała się Polska, szef resortu rolnictwa stwierdził, że Rosja chce zdyskredytować Polskę w oczach opinii społecznej, zwłaszcza na zachodzie Europy. Dlatego - jego zdaniem - stacje rosyjskie kłamią i oskarżają Polaków o współodpowiedzialność za wybuch II wojny światowej.

Wypowiedzi prezydenta Władimira Putina sprzed kilku tygodni o rzekomym dealu między Polakami a Niemcami, to ordynarne kłamstwo. Teraz z kolei mamy do czynienia z próbą rozciągnięcia odpowiedzialności za Holokaust

- powiedział Ardanowski, oceniając, że Światowe Forum Holokaustu, które odbędzie się 23 stycznia w Izraelu i którego organizatorzy nie zgodzili się na przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy, jest organizowane pod dyktando Rosji.

Każdy przy zdrowych zmysłach to widzi. My na to nie mamy żadnego wpływu. Propaganda rosyjska działa na bardzo wysokim poziomie, odpowiadają za nią fachowcy. Jest to oczywiście dla nas absolutnie niekorzystne

 - podkreślił minister.

Ważniejsze, jego zdaniem, jest jednak to, jak się w tym zachowają polskie elity: czy "dadzą się wkręcić w narrację rosyjską i będą brały udział w kłamstwie, oszustwie", które Rosjanie chcą światu narzucić, czy też zachowają się godnie pokazując prawdę o tym, jakie były prawdziwe przyczyny II wojny światowej, o odpowiedzialności "zarówno Niemiec hitlerowskich, jak i Sowietów, którzy wspólnie z Niemcami doprowadzili do wybuchu kataklizmu".

Gdyby nie było paktu Hitler-Stalin, nie byłoby II wojny światowej. Polska ma prawo się bronić i prostować te ordynarne kłamstwa Kremla

- skonkludował Ardanowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts