Minister Bańka chce zmienić wizerunek WADA. To ważny element jego programu

Światowa Agencja Antydopingowa potrzebuje poprawy wizerunku. Podkreśla to Witold Bańka, który wczoraj został europejskim kandydatem na szefa tej międzynarodowej organizacji. Bańka podczas dzisiejszego spotkania z mediami podziękował wszystkim osobom, które pomogły mu w dotychczasowych staraniach w walce o funkcję szefa WADA.

Witold Bańka
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Bańka przypomniał pokrótce podstawowe punkty swojego programu. Wśród nich znalazła się poprawa wizerunku WADA, nadszarpniętego w ostatnich latach licznymi skandalami dopingowymi.

"Ten wizerunek wymaga zmian"

- zaznaczył szef Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wczoraj obradujący w Strasburgu Komitet Rady Europy ds. WADA zdecydował, że Bańka będzie europejskim kandydatem na szefa Światowej Agencji Antydopingowej. W maju na posiedzeniu w Montrealu władze krajów wszystkich kontynentów zarekomendują jednego kandydata, a WADA zdecyduje o jego ewentualnym zatwierdzeniu na listopadowej konferencji w Katowicach. Jeśli nie będzie przeszkód, Bańka obejmie funkcję od 1 stycznia 2020 roku na dwa lata.

WADA powstała w listopadzie 1999 roku ze wspólnej inicjatywy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i władz krajów całego świata. Jej celem jest walka z niedozwolonym wspomaganiem w sporcie, m.in. poprzez opracowywanie i ustalanie przepisów oraz procedur antydopingowych. Poza tym m.in. publikuje listę substancji zakazanych i wydaje akredytacje dla krajowych laboratoriów antydopingowych.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Światowa Agencja Antydopingowa #WADA #Witold Bańka

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo