Nowe powołania w Komisji Nadzoru finansowego

KNF / By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74494637

  

Premier Mateusz Morawiecki powołał dwóch nowych zastępców przewodniczącego KNF: Małgorzatę Iwanicz-Drozdowską, która obejmie funkcję 4 lutego 2019 r., i Rafała Mikusińskiego, który przejmie stanowisko 11 marca 2019 r. - poinformowano dzisiaj w komunikacie KNF.

Jednocześnie na wniosek przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Jacka Jastrzębskiego premier odwołał z dniem 30 stycznia 2019 r. dotychczasowego zastępcę przewodniczącego KNF Andrzeja Diakonowa. Drugi dotychczasowy zastępca – Marcin Pachucki będzie pełnił funkcję do 10 marca 2019 r - informuje KNF.

Z komunikatu wynika że prof. dr hab. Małgorzata Iwanicz-Drozdowska, która w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego będzie odpowiadała za nadzór nad sektorem bankowym i sektorem Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych i Instytucji Płatniczych, jest uznaną ekspertką z zakresu analizy działalności banków, ryzyka bankowego, sieci bezpieczeństwa finansowego oraz kryzysów finansowych i restrukturyzacji banków. Od ponad 25 lat jest związana z praktyką gospodarczą w instytucjach sektora finansowego.

Od 1995 roku jest pracownikiem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie uzyskała stopień naukowy doktora (1997), doktora habilitowanego (2001), a w grudniu 2009 roku - tytuł naukowy profesora nauk ekonomicznych. Kieruje na SGH Katedrą Systemu Finansowego w Instytucie Finansów. Jest autorką ponad 160 publikacji naukowych, uczestniczką wielu projektów badawczych oraz konferencji krajowych i międzynarodowych. Iwanicz-Drozdowska jest stypendystką Georgetown University, Washington, D.C. (1999) i Deutsche Stiftung fuer Internationale Rechtliche Zusammenarbeit EV (1998), Visiting Researcher (marzec 2013 – New York University – Stern School of Business) i visiting fellow (Columbia University – Harriman Institute). Odznaczona za działalność naukową i dydaktyczną Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2006), Srebrnym (2007) i Złotym (2018) Krzyżem Zasługi.

Rafał Mikusiński, który w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego będzie odpowiadał za nadzór nad rynkiem kapitałowym, jest związany z tym rynkiem od jego powstania w 1991 roku. Rozpoczynał pracę w biurze maklerskim CDM Pekao SA. Brał udział w tworzeniu Domu Maklerskiego Banku Amerykańskiego w Polsce, gdzie pracował od 1994 do 1996 roku na stanowisku specjalisty ds. inwestycji własnych. Następnie w latach 1997-1999 zarządzał portfelami ubezpieczeniowymi spółek AGF Ubezpieczenia i Ubezpieczenia na Życie.

W maju 1999 roku rozpoczął pracę w Amplico PTE w dziale inwestycji, gdzie zajmował się zarządzaniem portfelem instrumentów dłużnych, podstawową analizą ekonomiczną i zarządzaniem płynnością OFE. W 2004 roku objął obowiązki dyrektora działu inwestycji, a w marcu 2008 roku został powołany na członka zarządu Towarzystwa. Od maja 2009 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu, nadal odpowiadając za politykę inwestycyjną funduszu. Od listopada 2010 roku pełnił funkcję prezesa zarządu. W kwietniu 2014 roku został powołany na członka zarządu MetLife i jako dyrektor pionu inwestycji odpowiadał za obszar inwestycji. Jest absolwentem Wydziału Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję maklera papierów wartościowych, ukończył także kursy z zakresu doradztwa inwestycyjnego, dla analityków papierów wartościowych, przygotowujące do egzaminu CFA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta

zdjęcie ilustracyjne / Bundesarchiv, Bild 183-T0709-148 / Peter Koard / CC-BY-SA

  

W wieku 82 lat zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta Sigmund Jaehn - poinformowała dziś wieczorem Niemiecka Agencja Kosmiczna (DLR).

Według DLR Jaehn zmarł w sobotę w swoim domu w Strausbergu w Brandenburgii.

Jaehn był pierwszym niemieckim uczestnikiem wyprawy kosmicznej. Wraz z sowieckim kosmonautą Walerijem Bykowskim Jaehn poleciał na pokładzie statku Sojuz 31 na stację orbitalną Salut 6 26 sierpnia 1978 roku. Kosmonauci spędzili tam siedem dni i 20 godzin - przypomina Deutsche Welle. Na Ziemię powrócili Sojuzem 29.

Jaehn był trzecim cudzoziemcem na statkach Sojuz. Wcześniej w tym samym roku w kosmos polecieli Vladimir Remek z Czechosłowacji i Polak Mirosław Hermaszewski.

- Wraz ze śmiercią Sigmunda Jaehna straciliśmy uznanego kosmonautę, uczonego i inżyniera

 - oświadczyła szefowa Niemieckiej Agencji Kosmicznej Pascale Ehrenfreund.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl