Według nieoficjalnych doniesień, kierownictwo platformy streamingowej Netflix jest bardzo zadowolone z efektów współpracy nad ekranizacją "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego. Wiele wskazuje na to, że premierowy sezon serialu opartego na powieści polskiego pisarza nie będzie ostatnią produkcją Netflixa z udziałem Geralta z Rivii.

Redaktor naczelny branżowego serwisu GeeksWorldwide KC Walsh umieścił na Twitterze ciekawą informację. Zdaniem dziennikarza, Netflix jest bardzo zadowolony z pracy nad "Wiedźminem" (premierę serialu zaplanowano na 2019 rok). Zadowolenie to jest na tyle duże, że - zdaniem dziennikarza - premierowy sezon serialu opartego na powieści Andrzeja Sapkowskiego nie będzie ostatnim, a Netflix prawdopodobnie zamówi kolejne odsłony przygód Geralta z Rivii. Na razie trzeba jednak pamiętać, że to tylko spekulacje i dopóki Netflix sam nie obwieści swoich dalszych planów co do "Wiedźmina", z całą pewnością można mówić tylko o jednym sezonie serialu.

O serialu wypowiedziała się też niedawno jego showrunnerka Lauren S. Hissrich, która stwierdziła, że netfliksowy "Wiedźmin" to propozycja nie dla dzieci. Czy możemy spodziewać się mocnego kina? O tym przekonamy się jeszcze w tym roku.