SZOK! Coraz „ciekawsze” wątki w aferze z Łodzi. Kto opłacał seks z prostytutkami?

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/geralt/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Media obiegła dziś informacja o trzech biznesmenach uwikłanych w korupcyjny proceder. Zatrzymani przez CBA mieli wręczać korzyści posłowi na Sejm RP. Według nieoficjalnych informacji chodzi o Stefana Niesiołowskiego, obecnie posła PSL-UED, (wcześniej Platforma Obywatelska). W sprawie pojawił się wątek obyczajowy. „Poseł Niesiołowski miał załatwiać biznesmenom wielomilionowe kontrakty, a ci mieli się odpłacać politykowi organizowaniem mu i opłacaniem usług seksualnych” – pisze dziś „Super Express”. „Gazeta Polska” już trzy miesiące temu pisała o nadchodzących problemach Stefana Niesiołowskiego.

Funkcjonariusze CBA z Łodzi zatrzymali trzech biznesmenów Bogdana W., Wojciecha K. i Krzysztofa K. uwikłanych w korupcyjny proceder. Do zatrzymań doszło w Łodzi i Konstantynowie Łódzkim.

Śledztwo prowadzone przez CBA wykryło, że zatrzymani wręczali korzyści posłowi na Sejm RP. Według informacji TVP Info posłem tym ma być Stefan Niesiołowski.

Polityk został dziś w Sejmie zapytany o te doniesienia. Wszystkiemu zaprzeczył.

Jak się okazuje, w sprawie pojawił się wątek obyczajowy. Polityk miał przyjmować łapówki w postaci usług seksualnych.

„Poseł Niesiołowski miał załatwiać biznesmenom wielomilionowe kontrakty, a ci mieli się odpłacać politykowi organizowaniem mu i opłacaniem usług seksualnych. Do tych usług miało dojść około 30 razy. Wielokrotnie dzwoniliśmy do posła Stefana Niesiołowskiego, ale nie odbierał”

– pisze dziś „SE”.

Wirtualna Polska ustaliła, że Prokuratura Krajowa ma złożyć do Marszałka Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu Niesiołowskiemu.

Według informacji przekazanych przez śledczych z usług seksualnych Niesiołowski korzystać miał 29 razy, w mieszkaniu w Łodzi należącym do biznesmenów.

„Do spotkań z kobietami dochodziło od stycznia 2013 roku do końca 2015 r.”

– powiedział dla wp.pl jeden z śledczych.

Okazuje się, że biznesmeni mieli nazywać Niesiołowskiego „jurnym Stefanem”.

„Mówią, że zarwał łóżko i że teraz powinien korzystać z kanapy”- podał informator WP”.

„Gazeta Polska” jako pierwsza informowała o śledztwie (wprawdzie o innym wątku) w prokuraturze w Łodzi.

"Przez lata należał do grona najbardziej wpływowych polityków Platformy Obywatelskiej. Zasiadał m.in. w fotelu wicemarszałka Sejmu, kierował też pracami sejmowej komisji obrony narodowej. We wrześniu 2016 roku niespodziewanie odszedł z PO. Dziś 74-letni poseł Stefan Niesiołowski może mieć poważne problemy. Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej rozważa skierowanie do Sejmu wniosku o uchylenie mu immunitetu"

– pisał w październiku 2018 roku w „Gazecie Polskiej” Piotr Nisztor.


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sesja parlamentu została odroczona. Przyczyną decyzji jest epidemia koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/geralt

  

Zaplanowana na marzec doroczna sesja chińskiego parlamentu może zostać przełożona, ponieważ wysiłki władz skupione są na opanowaniu epidemii koronawirusa – przekazała dzisiaj państwowa agencja Xinhua. Decyzja w tej sprawie zapadnie pod koniec lutego.

Liczące ok. 3 tys. delegatów Ogólnochińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych (OZPL) zbiera się zwykle w Pekinie 5 marca na trwającą ok. 10 dni sesję, by zatwierdzić nowe prawa i ogłosić cele gospodarcze na dany rok.

Stały Komitet OZPL rozważa jednak odłożenie marcowej sesji w związku z epidemią koronawirusa, która wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach – podała Xinhua. Do poniedziałku w całym kraju odnotowano łącznie ponad 70 tys. zakażeń i 1771 zgonów z powodu wirusa.

Formalna decyzja w sprawie odłożenia obrad krajowego parlamentu zapadnie na sesji Stałego Komitetu OZPL, która rozpocznie się 24 lutego – napisała chińska agencja. Według komunikatu podczas sesji komitet ma również rozpatrzyć projekt zakazu handlu dzikimi zwierzętami oraz „usunięcia złych nawyków jedzenia dzikich zwierząt, by zagwarantować zdrowie i bezpieczeństwo ludzi”.

W komunikacie nie podano, na kiedy sesja parlamentu mogłaby zostać przełożona.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts