Pseudokibice z poważnymi zarzutami

Zatrzymanie pseudokibiców / cbsp.policja.pl

  

Zarzuty udziału w rozbojach, pobiciach, bójkach i kradzieżach usłyszeli członkowie rozbitego przez CBŚP gangu powiązanego ze środowiskiem stadionowych chuliganów. W ostatnim czasie policjanci zatrzymali w tej sprawie kolejnych 11 podejrzanych. W sumie zarzuty usłyszało już 79 osób.

O ponownym uderzeniu w gang pseudokibiców poinformowała w czwartek rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Iwona Jurkiewicz. Grupę rozbili policjanci z CBŚP, wspólnie ze śledczymi Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Zatrzymano 11 osób – w większości na Śląsku, ale także np. w Kołobrzegu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że część zatrzymanych to osoby deklarujące się jako sympatycy Ruchu Chorzów. W katowickiej prokuraturze przedstawiono im m.in. zarzut przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej, a także zarzuty udziału w bójkach, pobiciach i rozboju przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów i kradzieży z włamaniem.

"Podczas działań policjanci znaleźli i zabezpieczyli maczety, broń palną oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także pieniądze, biżuterię oraz mienie o łącznej wartości około 100 tys. zł"

– podała rzecznik CBŚP.

Według ustaleń śledztwa gang pseudokibiców działał w latach 2010-2017 na Górnym Śląsku – głównie w Chorzowie, Katowicach i w Mysłowicach.

Policjanci oceniają, że ta wielowątkowa sprawa nadal ma charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Poprzednie uderzenie w gang miało miejsce w maju zeszłego roku, kiedy podczas akcji z udziałem ponad tysiąca policjantów zatrzymano w różnych częściach kraju 41 osób podejrzanych m.in. o rozboje, oszustwa, uprowadzenie dla okupu oraz obrót substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi. Wśród zatrzymanych wówczas osób był m.in. założyciel i szef gangu Łukasz L., ps. Lucky.

Śledczy ustalili, że wywodzące się ze środowiska stadionowych chuliganów zorganizowane grupy przestępcze m.in. handlowały narkotykami, dopuszczały się kradzieży i rozbojów oraz organizowały pobicia – także ze skutkiem śmiertelnym.

Śledztwo potwierdziło również współpracę grup przestępczych ze Śląska i z Krakowa. W materiałach postępowania udokumentowano ponadto tzw. ustawki, czyli bójki z grupami stadionowych chuliganów innych drużyn.

Wcześniej, w grudniu 2017 r., Prokuratura Krajowa i Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowały o rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej złożonej z mężczyzn deklarujących się jako kibice Ruchu Chorzów. Wśród postawionych im zarzutów były m.in. rozboje, pobicia, oszustwa, przemyt, handel narkotykami oraz uprowadzenie dla okupu. W listopadzie 2017 r. CBŚP poinformowało o rozbiciu narkotykowego gangu z Zabrza, który tworzyli pseudokibice tamtejszego Górnika. Szef grupy, Łukasz Cz., usłyszał zarzuty dotyczące m.in. kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, handlu narkotykami, wymuszeń rozbójniczych i pobić. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump dziadkiem po raz dziesiąty. Urodziła mu się wnuczka

zdjęcie ilustracyjne / Gage Skidmore CC BY-SA 2.0

  

Donald Trump doczekał się kolejnego, dziesiątego już wnuka. Syn prezydenta USA - Eric - poinformował dziś na Twitterze, że na świat przyszła jego córka, która jest jego drugim dzieckiem.

„Lara Trump i ja z przyjemnością witamy Carolinę Dorothy Trump na tym świecie, już cię kochamy!”

- napisał na Twitterze Eric Trump, kóry jest trzecim dzieckiem amerykańskiego prezydenta z pierwszego małżeństwa.

73-letni Donald Trump ma pięcioro dzieci z trzech małżeństw. Starsza dwójka jego potomków z pierwszego związku, Donald Jr. i Ivanka, mają odpowiednio pięcioro i troje dzieci.

Eric Trump wraz ze swoim starszym bratem Donaldem Jr. zarządza konglomeratem „The Trump Organization”, obejmującym inwestycje rodziny Trumpów w Stanach Zjednoczonych i za granicą, począwszy od nieruchomości poprzez hotele i kluby golfowe.

Lara Trump jest byłą dziennikarką. Obecnie angażuje się w obronę praw zwierząt i wraz z mężem zarządza Fundacją Erica Trumpa, która zajmuje się wspieraniem szpitali dziecięcych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl