Jak cukier wpływa na zdrowie?

/ Couleur

  

Już w latach 60 zaczęto manipulować wynikami badań i świadomie pomijano wpływ spożywania cukru na rozwój chorób serca i układu krążenia. Podkreślano jedynie negatywny wpływ nadmiernego spożycia tłuszczu na ludzki organizm.

Plagą przemysłu spożywczego jest powszechne i nadmierne dodawania cukru niemal do wszystkich produktów. Dzięki temu często duże ilości ,,cukru dodanego” spożywamy nieświadomie. Taki cukier może mieć różne postacie jak: cukier biały, brązowy, syrop klonowy, kukurydziany i fruktozowy, melasa cukrowa, dekstroza krystaliczna oraz miód. Szczególną uwagę należy zwrócić na gazowane napoje słodzone, soki w kartonach, jogurty owocowe, serki. 

Prawda jest jednak inna, nadmierne spożycie cukru niszczy nasze zdrowie. Negatywny wpływ nadmiaru cukru wpływa na wiele funkcji i organów ciała człowieka.
 
Mózg – zła dieta sprzyja upośledzeniu pamięci, senności  braku koncentracji i stanom depresyjnym.
 
Serce i układ krwionośny – nadmiar cukru przyczynia się do wzrostu ciśnienia, uszkodzenia mięśnia  sercowego, rozwoju miażdżycy.

Otyłość i nadwaga – cukier powoduje niekontrolowany wzrost masy ciała i związane z tym liczne dolegliwości i choroby

Cukrzyca – zbyt duża ilości cukru powoduje zmniejszenie wrażliwości tkanek na insulinę, co sprzyja rozwojowi cukrzycy

Trzustka – niewłaściwa zbyt słodka dieta może prowadzić do nowotworu trzustki

Nerki – duży poziom cukru sprzyja chorobom nerek i dnie moczanowej 

Wątroba – nadmierne spożycie cukru uszkadza wątrobę może nawet doprowadzić do jej stłuszczenia 

Uzębienie -  bakterie w jamie ustnej, które żywią się cukrem powodują niszczenie szkliwa, próchnicę i wiele innych chorób uzębienia

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), zaleca ograniczenie spożycia cukru dodanego poniżej 10% ogólnej energii, zaś American Heart Association zaleca zmniejszenie spożycia cukru dodanego aż do 5% całkowitej energii. Wartości te odpowiadają dziewięciu łyżeczkom cukru dla mężczyzn oraz sześciu łyżeczkom dla kobiet. By zachować to zalecenie konieczna jest znajomość ilości cukru we wszystkich produktach, które spożywamy, szczególnie w napojach.
 

Jak cukier wpływa na rozwój chorób przewlekłych?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Agencja Moody's potwierdza: Polska jest krajem bezpiecznym inwestycyjnie i gospodarczo!

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Polska gospodarka systematycznie się rozwija, o czym świadczy wczorajsza prognoza agencji Moody's. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wydało komunikat, w którym komentuje prognozę - "to kolejna agencja, która ponownie docenia siłę polskiej gospodarki".

Agencja Moody's utrzymała wczoraj wieczorem długoterminowy i krótkoterminowy rating Polski na poziomie A2 z perspektywą stabilną, zarówno w walucie krajowej jak i walutach zagranicznych. Decyzję uzasadniono odpornością gospodarki, jej wielkością i dobrą sytuacją.

Zdaniem resortu przedsiębiorczości i technologii wynik jest zgodny z oczekiwaniami rynku.

"To już kolejna agencja, która ponownie docenia siłę polskiej gospodarki. To utrzymanie decyzji z maja 2017 roku, kiedy to agencja pozostawiła rating Polski na poziomie A2 zmieniając perspektywę z negatywnej na stabilną"

- poinformowano w komunikacie ministerstwa. [polecam:https://niezalezna.pl/268435-moody39s-dobra-sytuacja-gospodarki]

Resort zwraca uwagę, że Moody's jest trzecią agencją - po Fitch i S&P - która w ostatnich tygodniach korzystnie i wysoko ocenia sytuację gospodarczą w Polsce. Moody's prognozuje wzrost PKB o 4,4 proc. w 2019 r. i 3,7 proc. w 2020 r.

Ministerstwo przypomina, że podobnie wysoką ocenę na poziomie A- (siódmy poziom) z perspektywą stabilną utrzymał przed trzema tygodniami Fitch, zaś tydzień temu S&P również nie dokonał żadnych zmian w swojej ocenie ani perspektywie ratingowej (A- z perspektywą stabilną).

"To bardzo jasny sygnał dla inwestorów zagranicznych - Polska jest krajem bezpiecznym inwestycyjnie i gospodarczo, w którym warto podejmować aktywność ekonomiczną"

- czytamy w komunikacie.

Dodano, że kolejna runda przeglądów ratingów odbędzie się na jesieni (27 września – Fitch, oraz 11 października – S&P, Moody’s).

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl