Jak cukier wpływa na zdrowie?

/ Couleur

  

Już w latach 60 zaczęto manipulować wynikami badań i świadomie pomijano wpływ spożywania cukru na rozwój chorób serca i układu krążenia. Podkreślano jedynie negatywny wpływ nadmiernego spożycia tłuszczu na ludzki organizm.

Plagą przemysłu spożywczego jest powszechne i nadmierne dodawania cukru niemal do wszystkich produktów. Dzięki temu często duże ilości ,,cukru dodanego” spożywamy nieświadomie. Taki cukier może mieć różne postacie jak: cukier biały, brązowy, syrop klonowy, kukurydziany i fruktozowy, melasa cukrowa, dekstroza krystaliczna oraz miód. Szczególną uwagę należy zwrócić na gazowane napoje słodzone, soki w kartonach, jogurty owocowe, serki. 

Prawda jest jednak inna, nadmierne spożycie cukru niszczy nasze zdrowie. Negatywny wpływ nadmiaru cukru wpływa na wiele funkcji i organów ciała człowieka.
 
Mózg – zła dieta sprzyja upośledzeniu pamięci, senności  braku koncentracji i stanom depresyjnym.
 
Serce i układ krwionośny – nadmiar cukru przyczynia się do wzrostu ciśnienia, uszkodzenia mięśnia  sercowego, rozwoju miażdżycy.

Otyłość i nadwaga – cukier powoduje niekontrolowany wzrost masy ciała i związane z tym liczne dolegliwości i choroby

Cukrzyca – zbyt duża ilości cukru powoduje zmniejszenie wrażliwości tkanek na insulinę, co sprzyja rozwojowi cukrzycy

Trzustka – niewłaściwa zbyt słodka dieta może prowadzić do nowotworu trzustki

Nerki – duży poziom cukru sprzyja chorobom nerek i dnie moczanowej 

Wątroba – nadmierne spożycie cukru uszkadza wątrobę może nawet doprowadzić do jej stłuszczenia 

Uzębienie -  bakterie w jamie ustnej, które żywią się cukrem powodują niszczenie szkliwa, próchnicę i wiele innych chorób uzębienia

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), zaleca ograniczenie spożycia cukru dodanego poniżej 10% ogólnej energii, zaś American Heart Association zaleca zmniejszenie spożycia cukru dodanego aż do 5% całkowitej energii. Wartości te odpowiadają dziewięciu łyżeczkom cukru dla mężczyzn oraz sześciu łyżeczkom dla kobiet. By zachować to zalecenie konieczna jest znajomość ilości cukru we wszystkich produktach, które spożywamy, szczególnie w napojach.
 

Jak cukier wpływa na rozwój chorób przewlekłych?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tylu żołnierzy USA ćwiczy już w naszym kraju. "Polska należy do największych beneficjentów"

zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W naszym kraju ćwiczy blisko 4500 żołnierzy USA - taką informację podał dzisiaj szef polskiej dyplomacji, Jacek Czaputowicz. Minister spraw zagranicznych podkreślił, że w ciągu ostatnich czterech lat Amerykanie na zwiększenie potencjału militarnego w Europie przeznaczyli kilkanaście miliardów dolarów.

Jak mówił Czaputowicz, amerykańska obecność wojskowa realizowana jest zarówno pod flagą Stanów Zjednoczonych jak i NATO. Zwrócił uwagę, że ważną amerykańską inwestycją zwiększającą bezpieczeństwo Polski i wzmacniającą infrastrukturę wojskową jest instalacja obrony przeciwrakietowej. W przyszłym roku zostanie ona ukończona.

Podkreślił, że dzięki programowi zwiększenia zaangażowania militarnego USA w różnych bazach w Polsce ćwiczy obecnie w sumie ok. 4,5 tys. żołnierzy, którzy mają do dyspozycji ponad dwa tysiące jednostek sprzętu wojskowego.

- Mówiąc o amerykańskim zaangażowaniu wojskowym na terytorium Polski najczęściej mamy na myśli fizyczną obecność sprzętu i żołnierzy. Należy jednak pamiętać o transferze amerykańskiej technologii wojskowej zwłaszcza w zakresie broni rakietowej i samolotów

 – dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/288775-rusza-do-nas-us-army]

Przypomniał, że m.in. w ub. roku doszło do podpisania polsko-amerykańskiej umowy w zakresie pierwszej bazy z programu Wisła, przewidującego zakup dwóch baterii systemu Patriot. Polska prowadzi też ze stroną amerykańską intensywne rozmowy dotyczące uzyskania ultranowoczesnych 32 bojowych samolotów wielozadaniowych F-35A.

Według Czaputowicza rok 2019 jest wyjątkowy i symboliczny dla Polski. Przypomniał, że wiosną świętowaliśmy 20. rocznicę akcesji do NATO, która była kamieniem milowym w historii naszego kraju i obronności.

- Nie byłoby to możliwe bez wsparcia naszych amerykańskich partnerów

 – powiedział.

Przypomniał również, że w czerwcu tego roku prezydenci USA i Polski podpisali wspólną deklarację o współpracy obronnej, w której uzgodnili trwały charakter obecności amerykańskich sil zbrojnych w Polsce i ich dalsze zwiększenie. Jego zdaniem jest to jakościowa historyczna zmiana oraz potwierdzenie strategicznego partnerstwa Warszawa-Waszyngton.

[polecam:https://niezalezna.pl/283588-niemiecka-gazeta-torpeduje-plan-przeniesienia-baz-us-army-do-polski-pisze-o-miliardach-wyrzuconych-w-bloto]

Szef polskiej dyplomacji przyjechał do 32. Bazy Lotniczej w Łasku, aby mówić o osiągnięciach polskiej polityki zagranicznej w latach 2015-2019, a przede wszystkim o obecność wojsk amerykańskich w Polsce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl