Komu wolno budować w stolicy? Pietrzak: "działki są po to, żeby handlował nimi ratusz"

  

Problem z taśmami polega na tym, że od lat szermują różne media tymi taśmami, nagranymi z Rostowskim, Sikorskim (...) - ch..., d... i kamieni kupa, a opozycja totalna nie ma takich taśm. Oni nie mają, co pokazywać! Więc postanowili zrobić aferę taśmową - nagrać Kaczyńskiego, żeby też mieli się do czego odwoływać i teraz będą latami, a zwłaszcza do wyborów, opowiadać o taśmach Kaczyńskiego (...) A tam się pojawił miły człowiek, który rozsądnie rozmawia, bez żadnych przekleństw - mówił w programie "W punkt" Jan Pietrzak, wskazując, że "działki są po to, żeby handlował nimi ratusz".

W programie "W punkt" Katarzyna Gójska powróciła do tematu upublicznionego nagrania rozmowy Jarosława Kaczyńskiego dotyczącej budowy wieżowca, jaką planowała zrealizować spółka Srebrna.

Inwestycja miała powstać na własnej nieruchomości, jednak z przyczyn politycznych nie mogła zostać zrealizowana. Okazało się bowiem, że w Warszawie, na własnej ziemi mogą budować tylko ci, których pod względem politycznym akceptuje Platforma Obywatelska. Jak mówiła Katarzyna Gójska, "jeśli masz takie poglądy, które podobają się Platformie, to będziesz mógł korzystać ze swojego prawa własności, a jeżeli nie masz - to nie".

Tę kwestię skomentował w programie "W punkt" Jan Pietrzak, wykazując ironicznie, że "działki są po to, żeby handlował nimi ratusz".

Warszawa nie jest przyzwyczajona do tego, żeby ktoś na własnej działce coś budował.  Działki są po to, żeby nimi handlował ratusz. Po tą są działki, po to są kamienice, żeby obecni właściciele Warszawy, samorządowcy, robili na tym interesy. Tak było, taka jest rutyna, a tu raptem ktoś mówi, że ma działkę i chce coś zbudować

- mówił, zaznaczając jednocześnie, że spodziewał się, iż "nic z tego nie wyjdzie". Ponieważ wygrała "ta sama ekipa" - "ciąg dalszy pani Gronkiewicz Waltz".

Ja z nimi miałem takie doświadczenia, że chciałem postawić pomnik ale na pomnik nie znalazło się miejsca

- dodał.

Chodzi o pomnik Bitwy Warszawskiej, którego budowę od lat stara się przeforsować Jan Pietrzak.

Pomnik Bitwy Warszawskiej nie jest sprawą banalną i trzeba się przy tym upierać (...) Ten pomnik jest niezbędny nie tylko ze względu na uhonorowanie bohaterów przeszłości, ale również na przyszłość Polski. jak przyjeżdża ktoś do warszawy i widzi symbol - pałac Stalina, to inaczej z nami rozmawia niż jak będzie widział symbol polskiego zwycięstwa nad bolszewikami

- przekonywał. 

Wracając zaś do taśm, Pietrzak wykazywał, gdzie leży prawdziwy problem.

Problem z taśmami polega na tym, że od lat szermują różne media tymi taśmami, nagranymi z Rostowskim, Sikorskim (...) - ch..., d... i kamieni kupa, a opozycja totalna nie ma takich taśm. Oni nie mają, co pokazywać! Więc postanowili zrobić aferę taśmową - nagrać Kaczyńskiego, żeby też mieli się do czego odwoływać i teraz będą latami, a zwłaszcza do wyborów, opowiadać o taśmach Kaczyńskiego (...) A tam się pojawił miły człowiek, który rozsądnie rozmawia, bez żadnych przekleństw

- stwierdził i dodał, że to pokazuje "stan umysłu tamtego środowiska".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Turysta zmarł w Bułgarii. Są wyniki badań na obecność koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Wyniki badań na obecność koronawirusa, które przeprowadzono u zmarłego w sobotę w kurorcie Bansko obywatela Wielkiej Brytanii chińskiego pochodzenia, są negatywne - poinformował bułgarski minister zdrowia Kirił Ananiew.

- Chińczyk nie jest nosicielem nowego koronawirusa

 – oświadczył na konferencji prasowej minister. Oficjalnie potwierdzono, że nie był on w Chinach od 2018 roku, znacznie przed pojawieniem się niebezpiecznego wirusa w tym kraju. Przyczyną zgonu mężczyzny był zawał serca. 

Podkreślił, że kroki prewencyjne podjęte w Bułgarii w związku z epidemią koronawirusa są bardzo poważne. Na wszystkich lotniskach zainstalowano termokamery. Wszyscy, u których stwierdza się temperaturę ciała powyżej 37 stopni zostają poddani kwarantannie w specjalnie wyznaczonych szpitalach.

Jednocześnie bułgarskie MSZ ostrzegło obywateli, by unikali wyjazdów do północnych Włoch, gdzie odnotowano ponad 200 przypadków zakażenia wirusem.

56-letni obywatel Wielkiej Brytanii pochodzenia chińskiego zmarł w sobotę w Bansko, ośrodku narciarskim w górach Pirin na południowym zachodzie Bułgarii.

W Bułgarii dotychczas nie było ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts