Wyborcza giełda nazwisk PO: Komorowski, Adamowicz... Chcą budować listy, a nie mogą się porozumieć!

Bronisław Komorowski / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Gościem radia RMF FM był dziś Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej. Okazuje się, że ruszyła już giełda nazwisk PO na listy do majowych eurowyborów. Problem jest jednak niezmienny: brak porozumienia opozycji i coraz mniejsze szanse na to, że tzw. Koalicja Obywatelska będzie porozumieniem ponad podziałami.

Czy Bronisław Komorowski będzie kandydował do Parlamentu Europejskiego? Nazwisko byłego prezydenta RP przewija się w spekulacjach, jako możliwa "jedynka" w Wielkopolsce.

"Wiele słyszałem o różnych kandydaturach Platformy Obywatelskiej i wielu chętnych jest na tę listę. Cały czas powtarzamy, że najpierw zbudujemy koalicję i pokażemy, jaki to jest pomysł na te wybory. Nie wiem czy Bronisław Komorowski chce kandydować naprawdę, czy to są tylko medialne głosy. Pewnie każdy kalkuluje, czy chce czy nie chce"

- skomentował Neumann.

Na liście nazwisk pojawia się też Magdalena Adamowicz, wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska. Choć pojawiała się już w TVN i "Newsweeku", Neumann ucina spekulacje na temat jej rzekomego startu w wyborach.

"Nie rozmawiałem z Magdaleną Adamowicz, nie wyraża ona dzisiaj chęci, nie słyszałem takiej chęci"

- ucina spekulacje szef klubu PO.

Nazwiska to jedno, a drugie to koalicja, jaką ma stworzyć "totalna opozycja". Tu pojawia się problem. Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej twierdzi, że Koalicji Obywatelskiej nie ma, natomiast Sławomir Neumann uważa inaczej.

"Koalicja Obywatelska istnieje, w niej jest na pewno Platforma Obywatelska, Inicjatywa Polska, na pewno jest Partia Emerytów i Rencistów, jest kilka mniejszych formacji. Jest sporo osób z Nowoczesnej, nie ma partii Nowoczesna, ale myślę, że to przejściowo. Uważam, że PO, która ma największy potencjał na stronie opozycji, jest tworem, który powinien budować szeroką koalicję"

- twierdzi polityk Platformy.

O tym, jakie podziały panują w szeregach opozycji, możemy przekonać się z kolejnych słów Sławomira Neumanna.

"Nikt im posłów nie wyjmuje, sami odeszli po konfliktach w Nowoczesnej. Chcemy zbudować koalicję, ale nie musimy. Za chwilę musimy budować listy, kampanię wyborczą. Nie możemy w nieskończoność dyskutować. Jeżeli Katarzyna Lubnauer chce startować samodzielnie, to ja uważam ten pomysł za zły. Proszę zapytać Władysława Kosiniaka-Kamysza, czy będzie chciał startować z Nowoczesną w koalicji do wyborów"

- zakończył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: RMF FM, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Putin został ojcem bliźniaków

zdjęcie ilustracyjne / kremlin.ru

  

Była mistrzyni olimpijska w gimnastyce artystycznej Alina Kabajewa, o której mówi się, że jest partnerką 66-letniego Władimira Putina, urodziła bliźniaki w prywatnym szpitalu w Moskwie - donoszą niektóre media w Rosji.

Medialnych doniesień nie skomentowała ani gimnastyczka, ani nie odniósł się do nich Kreml. - Nie komentujemy tych plotek - powiedziała jedna z asystentek Kabajewej.

Portal dom2life przekazał jako pierwszy, że 36-letnia Kabajewa urodziła 7 maja dwóch chłopców. Cesarskie cięcie miał przeprowadzić słynny włoski lekarz.

Niektóre media rosyjskie, a także brytyjski „Daily Mail”, podały, że jedna z moskiewskich klinik VIP była specjalnie przygotowana na przyjęcie Kabajewej. Wszystkich pacjentów oraz połowę personelu medycznego przeniesiono z piętra, na którym przebywała gimnastyczka.

W 2014 r. Kreml poinformował o rozwodzie Putina z Ludmiłą, z którą był w związku małżeńskim przez 30 lat i z którą ma dwie córki.

W ubiegłym roku podczas telekonferencji dziennikarka z portalu Life News, należącego do medialnego holdingu Kabajewej, zapytała Putina, kiedy weźmie ślub i kto będzie jego wybranką. Putin odpowiedział: - Jako przyzwoita osoba będę musiał to zrobić wcześniej czy później.

Pierwsze spekulacje o związku Kabajewej z Putinem pojawiły się w 2008 roku. Pogłoski te nigdy nie zostały potwierdzone przez Kreml. W Moskwie plotkuje się, że Kabajewa i Putin mają też trzyletniego syna. Kreml wielokrotnie dementował te doniesienia.

Kabajewa, mistrzyni olimpijska w gimnastyce artystycznej, rzadko występuje publicznie i nie ujawnia szczegółów dotyczących życia prywatnego. W latach 2007-14 była deputowaną do Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, z ramienia putinowskiej partii Jedna Rosja. Obecnie stoi na czele rady nadzorczej holdingu medialnego NMG.

Media należące do koncernu nie informowały o bliźniakach Kabajewej. Z kolei popularna gazeta „Moskowskij Komsomolec”, która na swoim portalu zamieściła tekst poświęcony bliźniakom Kabajewej, usunęła publikację i wszelkie wzmianki na ten temat.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl