Tylko śmiech i ziewanie

  

Opublikowanie „taśm Kaczyńskiego” przez „Gazetę Wyborczą” może stanowić największy problem dla trzęsącej Warszawą od lat Platformy Obywatelskiej. Pokazało bowiem po raz kolejny, że PiS cofa się przed działaniem kojarzonym z nieczystymi zagraniami na styku polityki i biznesu. Albo, co również właśnie widzimy, karze za nie własnych ludzi.

Dla wielu liczących się w III RP partii ten problem właściwie nigdy nie istniał – choćby parasol ochronny nad swoimi był za ich rządów niepisanym, ale żelaznym prawem. Nie dało się go złamać, bo groziłoby to zawaleniem całego systemu. PiS pod pewnymi względami jest w gorszej sytuacji – musi dziesięć razy przyjrzeć się każdej monecie w ręku, zanim puści ją w ruch. Z drugiej strony, niemal jest mi żal dziennikarzy opozycji zdzierających wciąż gardło: „afera, afera!”. A publika śmieje się lub ziewa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts