Jak podaje oficjalny portal 15. GBZ., mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych zawody o miano najlepszego pododdziału w wyszkoleniu bojowym zostały zrealizowane na bardzo wysokim poziomie. Odbyły się one w oparciu o obiekty Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz i 15. GBZ w kilku wymagających konkurencjach:

Test wiedzy ze szkolenia bojowego obejmujący m.in. obszar wiadomości z zakresu szkolenia ogniowego i bojowego (taktyka, OPBMR, łączność, POPL, szkolenie inż. — sap.), a także dowodzenia.

Pętla taktyczna, w ramach której żołnierze wykonywali zadania (obrona punktu amunicyjnego, działanie w rejonie skażonym, zadania inżynieryjno - saperskie, obrona doraźna budynku, ewakuacja uszkodzonego pojazdu z drogi, zajęcie punktu oporu, pokonanie niebezpiecznego odcinka terenu).

Marsz na orientację (w ramach pętli taktycznej).

Bieg patrolowy ze strzelaniem – po zespołowym biegu na 3000 metrów żołnierze bezpośrednio przystępują do realizacji strzelania na celność i skupienie.

Strzelenie w nocy z broni pokładowej wozów bojowych.

Ćwiczenie w kierowaniu ogniem plutonu w obronie.

Kierowanie wozami - konkurencja praktyczna - jazda sprawnościowa wozami bojowymi na czas, z zamkniętymi włazami i lufą ustawioną w położeniu bojowym, polega na bezpiecznym i technicznym przejechaniu określonej trasy.

Całość zawodów zakończył Biegowy Test Siłowy, po którym Szef Szkolenia podpułkownik Adam Koniuk podsumował zmagania wręczając puchar młodszemu chorążemu Tomaszowi Leniec, który poprowadził pluton z 1. Batalionu zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich do zwycięstwa.