Orban: Węgry są sojusznikiem USA

Viktor Orban / / facebook.com/viktororban

  

Węgry są państwem członkowskim NATO i sojusznikiem Stanów Zjednoczonych – oświadczył premier Węgier Viktor Orban w rozmowie z agencją MTI, odnosząc się do ostatnich publikacji prasowych na temat stosunków węgiersko-amerykańskich.

„Węgry są państwem członkowskim NATO i sojusznikiem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zdecydowali o tym Węgrzy w referendum”

– oświadczył Orban, odnosząc się do głosowania z 1997 roku, w którym 85,3 proc. Węgrów, którzy oddali ważny głos, opowiedziało się za członkostwem w Sojuszu Północnoatlantyckim.

„Celem Węgier nadal jest wzmacnianie sojuszniczych stosunków ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki. W tym duchu szykujemy się do wizyty w Budapeszcie pana Michaela Richarda Pompeo", sekretarza stanu USA – oświadczył premier.

Według Orbana w prasie międzynarodowej i węgierskiej pojawiły się fałszywe informacje dotyczące Węgier, których celem jest wywołanie zamieszania przed zbliżającą się wizytą Pompeo w Budapeszcie.

Amerykański dziennik "Wall Street Journal" napisał w poniedziałek, powołując się na wysokiej rangi przedstawiciela węgierskich władz, że Orban stanowczo sprzeciwia się naciskom ze strony USA, mającym na celu pohamowanie wpływów Rosji i Chin w Europie. Orban miał też powiedzieć dyplomatom USA, że chce, by Węgry były "neutralne, tak jak Austria".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W najbliższą niedzielę nie zrobimy zakupów

zdjęcie ilustracyjne / Markus Spiske; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W niedzielę, 20 października sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W tym miesiącu handlowa niedziela przypadnie 27 października.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel w niedziele w tym roku jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl