Znów gorąco wokół Huawei. Sprawą zajmie się Unia?

zdjęcie ilustracyjne / tianya1223; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Premier Czech Andrej Babisz, który spotkał się z prezydentem tego kraju Miloszem Zemanem, powiedział, że kwestia bezpieczeństwa cybernetycznego i wątpliwości dotyczące Huawei powinny być rozwiązywane na szczeblu europejskim.

Powinniśmy o tym mówić i wymieniać się informacjami.
- oświadczył Babisz.

Premier Czech podkreślił, że po ostrzeżeniu przed wykorzystywaniem technologii i oprogramowania chińskiej firmy, wydanym w grudniu, instytucje państwowe muszą przeprowadzić kontrolę swoich systemów bezpieczeństwa.

Zobaczymy, jakie będą rezultaty.
- dodał.

Ostrzeżenie dotyczące chińskich urządzeń i oprogramowania wydał niezależny Urząd Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Informatycznego (NUKIB). Zeman wielokrotnie krytykował to ostrzeżenie, twierdząc, że nie istnieje niebezpieczeństwo związane z produktami Huawei. Ostrzegał, że czeskie firmy działające na chińskim rynku powinny się liczyć z krokami odwetowymi.

Andrej Babisz informował prezydenta o rozmowach, które przeprowadził w Davos, m.in. z prezesem firmy Huawei. Przedstawiciele rządu nie potwierdzają kłopotów na chińskim rynku, które zapowiadał Zeman.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

MON przywiózł kolejnych Polaków z Chin

zdjęcie ilustracyjne / SW1994 CC0

  

Wojsko Polskie zrealizowało kolejny transport powietrzny obywateli polskich z chińskiego Wuhan - przez Paryż. Wobec pasażerów zostanie zastosowana taka sama procedura medyczna, jak wobec pierwszej grupy - podało dziś na Twitterze MON.

Na lotnisku we Wrocławiu 2 lutego wylądowały dwa wojskowe samoloty z 30 Polakami, którzy wrócili z Wuhanu. Nie był to lot bezpośredni z Chin. Polacy wrócili do Europy samolotem wyczarterowanym przez władze francuskie wraz z 100 Francuzami i obywatelami innych krajów. Wylądował on w bazie wojskowej Istres pod Marsylią. Stamtąd zostali zabrani do Polski. Po wylądowaniu we Wrocławiu. Pasażerowie zostali przewiezieni do 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu na badania i obserwację.

Epidemia koronawirusa, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach i rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie.

Według najnowszych danych w całych Chinach kontynentalnych potwierdzono ponad 75 tys. przypadków zakażeń; spośród tych osób 2236 zmarło, a ponad 16 tys. wypisano już ze szpitali. Jak dotąd odnotowano poza Chinami kontynentalnymi 13 zgonów z powodu koronawirusa: cztery w Iranie, trzy w Japonii, dwa w Hongkongu i po jednym w Korei Południowej, na Tajwanie, na Filipinach i we Francji.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts