Znów gorąco wokół Huawei. Sprawą zajmie się Unia?

zdjęcie ilustracyjne / tianya1223; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Premier Czech Andrej Babisz, który spotkał się z prezydentem tego kraju Miloszem Zemanem, powiedział, że kwestia bezpieczeństwa cybernetycznego i wątpliwości dotyczące Huawei powinny być rozwiązywane na szczeblu europejskim.

Powinniśmy o tym mówić i wymieniać się informacjami.
- oświadczył Babisz.

Premier Czech podkreślił, że po ostrzeżeniu przed wykorzystywaniem technologii i oprogramowania chińskiej firmy, wydanym w grudniu, instytucje państwowe muszą przeprowadzić kontrolę swoich systemów bezpieczeństwa.

Zobaczymy, jakie będą rezultaty.
- dodał.

Ostrzeżenie dotyczące chińskich urządzeń i oprogramowania wydał niezależny Urząd Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Informatycznego (NUKIB). Zeman wielokrotnie krytykował to ostrzeżenie, twierdząc, że nie istnieje niebezpieczeństwo związane z produktami Huawei. Ostrzegał, że czeskie firmy działające na chińskim rynku powinny się liczyć z krokami odwetowymi.

Andrej Babisz informował prezydenta o rozmowach, które przeprowadził w Davos, m.in. z prezesem firmy Huawei. Przedstawiciele rządu nie potwierdzają kłopotów na chińskim rynku, które zapowiadał Zeman.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Starsza kobieta zgubiła się w Beskidach

zdjęcie ilustracyjne / / Jerzy Opioła [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

Beskidzcy goprowcy znaleźli w poniedziałek późnym wieczorem, po kilkugodzinnych poszukiwaniach w rejonie Leskowca, 72-letnią kobietę, która zbierając grzyby zgubiła się w lesie – podała Grupa Beskidzka GOPR. Kobieta była wyziębiona.

Goprowcy podali, że poszukiwania rozpoczęto wieczorem po sygnale, że starsza mieszkanka Mikołowa nie wróciła do domu z grzybobrania. Do lasu weszła w okolicach Krzeszowa w Małopolsce.

"O godz. 21:40 ratownik GOPR na quadzie napotkał poszukiwaną na czerwonym szlaku, wiodącym z Krzeszowa na Leskowiec w Beskidzie Małym. Poszukiwana w trakcie wędrówki zgubiła telefon. Poruszała się bez latarki. Wychłodzoną, ale jeszcze w dobrej kondycji kobietę, ratownicy przetransportowali samochodem terenowym w bezpieczne miejsce, gdzie czekali jej najbliżsi"

– podali goprowcy.

W akcji ratowniczej uczestniczyło 20 ratowników GOPR, a także policjanci, strażacy i członkowie Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Do poszukiwań użyto siedem quadów i trzy samochody terenowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl