Główny rywal Huawei przerywa milczenie

zdjęcie ilustracyjne / choukyin; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Szef prawdopodobnie największego rywala firmy Huawei prezes Ericssona, Borje Ekholm udzielił dość zaskakującego wywiadu, w którym stwierdził, że działania szeregu rządów mające na celu zakazanie używania urządzeń chińskiej firmy wzbudziły „wiele” niepokojów wśród operatorów, którzy właśnie rozważają jego potencjalne skutki i swoje następne posunięcia.

Kłopoty polityczne Huawei prowadzą do powstawania obaw na rynku, co może zaszkodzić klimatowi inwestycyjnemu w czasach, gdy operatorzy planują migracje na 5G.
- powiedział CNBC prezes Ericssona, Borje Ekholm.

Stwierdził on także, że to zamieszanie dotychczas nie miało wpływu na wielkość sprzedaży Ericssona. Jednakże przestrzegł, że klienci są zaniepokojeni „i że to nigdy nie jest dobre dla klimatu inwestycyjnego”.

Borje Ekholm odniósł się również do pytań o to, czy tarcia pomiędzy Chinami i państwami zachodu mogą zapoczątkować tworzenie konkurencyjnych architektur sieci stwierdzając, że ochrona modelu standaryzacji globalnej przez branżę jest „naprawdę ważna”.

Potwierdził, że w obecnym klimacie możliwość rozdwojenia standardów pozostaje zagrożeniem, ale skonkludował, że „ostatecznie aspekty ekonomiczne sprzyjają standardowi globalnemu”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, mobileworldlive.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pościg za złodziejami. Padły strzały, 28-latek ranny

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Policja otrzymała zgłoszenie, że do domu na jednej z posesji w Prandocinie (powiat krakowski) - wtargnęło dwóch zakapturzonych mężczyzn, ubranych na czarno. Właściciel spłoszył intruzów, którzy wcześniej zdążyli splądrować część domu jednorodzinnego. Gospodarz zadzwonił na numer 112 informując, że sprawcy uciekają pobliskimi polami w kierunku drogi S7. W pościg za uciekającymi ruszyli policjanci. Oddano strzały ostrzegawcze - to nie pomogło. Funkcjonariusz strzelił w kierunku jednego z napastników, raniąc go. Złodzieje zostali zatrzymani.

Na miejsce błyskawicznie skierowano patrol z Komisariatu Policji w Słomnikach. Policjanci zauważyli uciekających przestępców i z uwagi na warunki terenowe (pola, łąki) podjęli pościg pieszo, jednocześnie wzywając zbiegów do zatrzymania się. Ci jednak nie reagowali na polecenia. Jeden z policjantów oddał kilka strzałów ostrzegawczych. Pomimo tego sprawcy kontynuowali ucieczkę.

Po chwili jeden z nich został zatrzymany. Natomiast w stosunku do drugiego policjant z uwagi na stwierdzone zagrożenie musiał użyć broni palnej. Przestępca został ranny w okolice miednicy. Policjant udzielił mu pierwszej pomocy, po czym ranny został zabrany przez pogotowie do szpitala. Jego kolega został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, gdzie będzie przesłuchany.

Na miejscu prowadzone były oględziny pod nadzorem prokuratora i penetracja pobliskiego terenu. Podczas pościgu sprawcy porzucili bowiem pakunek – jak się okazało, z zawartością biżuterii pochodzącej z tego włamania i narkotyków, których pochodzenie policjanci będą ustalać.

Ranny 28-latek jest z Tarnowa, a drugi zatrzymany to 28-latek z Gorlic. Okazało się, że są znani policji ze spraw narkotykowych, a jeden z nich jest notowany również za kradzieże.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl