Tak wygląda nowy film Agnieszki Holland. WIDEO

"Mr. Jones" swoją premierę będzie mieć podczas festiwalu w Berlinie / fot. YouTube/ Leo Barraclough

  

Już 7 lutego wystartuje Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie. W Konkursie Głównym wystartuje m.in. najnowszy film Agnieszki Holland pt. "Mr. Jones". Główny bohater obrazu jest młodym walijskim dziennikarzem piszącym w latach 30. XX wieku o Wielkim Głodzie na Ukrainie. W 2017 r. reżyserka otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia za film "Pokot".

69. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie odbędzie się w dniach 7-17 lutego. "Mr. Jones" Agnieszki Holland to thriller polityczny z Jamesem Nortonem jako walijskim dziennikarzem, który trafia na Ukrainę, gdzie miliony ludzi umierają z głodu, podczas gdy tony zboża sprzedawane są za granicę, by sfinansować proces industrializacji sowieckiego imperium. Portal Variety zamieścił ekskluzywne materiały filmowe z nowej koprodukcji Agnieszki Holland:

 
Wśród kolejnych filmów, które wezmą udział w konkursie głównym festiwalu znalazły się także: "Di jiu tian chang" reż. Wang Xiaoshuai (Chiny), "Elisa y Marcela" reż. Isabel Coixet (Hiszpania), "Gospod postoi, imeto i' e Petrunija" reż. Teona Strugar Mitevska (Macedonia, Belgia, Słowenia, Chorwacja, Francja), "Marighella" reż. Wagner Moura (Brazylia), "Oendoeg" reż. Wang Quan'an (Mongolia), "The Operative" reż. Yuval Adler (Niemcy, Izrael, Francja, USA), "La paranza dei bambini" reż. Claudio Giovannesi (Włochy), "Systemsprenger" reż. Nora Fingscheidt (Niemcy), "Ut og stjale hester" reż. Hans Petter Moland (Norwegia, Szwecja, Dania) i "Varda par Agnes" reż. Agnes Varda (Francja).

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: variety.com, PISF, niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szefowa kampanii Andrzeja Dudy: będzie aktywnie, życzliwie, z odpowiedzialnością za słowo

/ TVP

  

Kampania prezydenta Andrzeja Dudy będzie aktywna, pełna słońca, życzliwości, będzie mocno akcentować rodzinę, będzie też odpowiedzialna za słowo - zapowiedziała dziś energiczny start szefowa kampanii Andrzeja Dudy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.

Dziś zaprezentowany został sztab ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. Mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło będzie szefową kampanii Andrzeja Dudy, Joachim Brudziński - szefem sztabu organizacyjnego, a była premier Beata Szydło - szefową sztabu programowego.

Turczynowicz-Kieryłło pytana w TVP Info, jaka będzie kampania Andrzeja Dudy, odparła, że „pełna energii, pełna aktywności”. 

- Prezydent będzie nadal spotykał się z Polakami. Będzie to kampania pełna słońca, słońca, którego brakuje nam dzisiaj również w życiu publicznym, pełna życzliwości. Ale także kampania, która bardzo mocno akcentuje rodzinę, kampania, w której liczy się nie tylko wolność słowa, ale także odpowiedzialność za słowo

 - podkreśliła.

Zwróciła przy tym uwagę, że prezydent „bardzo akcentuje rolę ludzi młodych” i - jak mówiła – „wierzymy, że to właśnie dla nich będziemy zmieniać standardy życia politycznego, będziemy wprowadzać nowe standardy w życiu politycznym i publicznym”.

Pytana, jakie jest jej zaangażowanie polityczne, Turczynowicz-Kieryłło powiedziała, że jest bezpartyjna. - Ale niewątpliwie te wartości, które niosą ze sobą partie Zjednoczonej Prawicy, są wartościami bliskimi memu sercu, jednakże i wartości centrowe, także rozległe są zainteresowania moje polityczne - zaznaczyła.

Szefowa kampanii Dudy zapewniła że jest zwolenniczką reformy wymiaru sprawiedliwości „przeprowadzanej w koncyliacji z różnymi środowiskami, nie tylko politycznymi, ale także środowiskami naukowymi, środowiskami samorządów adwokackich, radcowskich i innych samorządów zawodowych i wypracowania modelu, który nie dzieli, a łączy”.

Jednocześnie oceniła, że prezydent „wybrał drogę trudną, ale podpisując ustawę (w sprawie sądów) przede wszystkim zapobiegł ogromnemu chaosowi prawnemu, (...) który niewątpliwie miałby miejsce, gdyby sędziowie wzajemnie mogli podważać swoje uprawnienia do wydawania wyroków”. Jej zdaniem, prezydent nawet nie miał wyjścia i w imię stabilności systemu prawnego musiał podpisać.

Szefowa kampanii prezydenta Dudy zwróciła też uwagę, że "opozycja, która tak krytycznie odnosiła się do projektu ustawy, nawet „nie pochyliła się” nad nią w Senacie".

- W Senacie było zgłoszonych wiele poprawek, a jednak opozycja całkowicie zdezerterowała i odrzuciła ten projekt w całości. I to wydaje mi się postawą bardzo nieodpowiedzialną. To też postawiło prezydenta w bardzo trudnej sytuacji. Dlatego, że z jednej strony działał w poczuciu konieczności obrony bezpieczeństwa prawnego, wartości ważnej i koniecznej dla obywateli, mając świadomość pewnie - a jest bardzo dobrym prawnikiem - tego, że ustawa ta wymaga jeszcze pewnych korekt, że warto byłoby, żeby pewne rzeczy być może potraktować szerzej

- powiedziała Turczynowicz-Kieryłło.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts