Słowo przeciwko słowu? Nie w tym przypadku. Policjanci będą nagrywać interwencje

Zdjęcie ilustracyjne / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Kamery umieszczone na mundurach będą od jutra nagrywać interwencje policjantów w Łodzi. Do komendy miejskiej trafiło blisko 300 urządzeń. Mają one pomóc w rozstrzyganiu sporów i stanowić dowód w razie zniewagi lub napaści na funkcjonariuszy.

"Łódzka drogówka oraz policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego rozpoczynają testy kamer nasobnych. Wcześniej urządzenia sprawdzali funkcjonariusze w garnizonie stołecznym, dolnośląskim i podlaskim. Z ich wniosków wynika, że jest on bardzo przydatny, szczególnie w sytuacjach spornych, kiedy jest słowo przeciwko słowu"

– powiedziała dziś rzecznik prasowa Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi st. asp. Marzanna Boratyńska podczas prezentacji sprzętu.

Dodała, że funkcjonariusze będą nagrywali zdarzenia podczas interwencji na łódzkich ulicach, a więc w miejscach publicznych. Nagrania mają być dowodem w razie spornych sytuacji dotyczących pracy policjantów, a także służyć jako dowód na zniewagę czy napaść na funkcjonariusza. Daje to większą transparentność działań policji i zwiększa bezpieczeństwo mundurowych.

"Kamery będą używane w codziennej pracy policjantów. Każde z urządzeń przypisane jest do konkretnego funkcjonariusza i każda jego interwencja zostanie nagrana. Standardowo zapis będzie przechowywany przez 30 dni, a w przypadku dowodu w sprawie sądowej – przez rok"

– tłumaczyła st. asp. Boratyńska.

Kamery nagrywają obraz i dźwięk. Wyposażone są w promiennik podczerwieni, który umożliwia zapis obrazu w warunkach zmniejszonej widoczności. W trybie ciągłym mogą pracować do 10 godzin.

Do łódzkiej policji trafiły 293 kamery, z czego 178 będzie wykorzystywanych przez funkcjonariuszy Wydział Ruchu Drogowego, a pozostałe przez Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Koszt zakupu wraz z systemem to 1,7 mln zł.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

To kolejna zakończona sukcesem szarża premiera! „Pierwszy raz od 20 lat pojawił się wyjątek”

/ https://twitter.com/PremierRP/status/1205069896532578304/photo/1

  

Szef KPRM Michał Dworczyk na swoim profilu na Twitterze napisał, że pierwszy raz od 20 lat pojawił się wyjątek w konkluzjach szczytu Rady Europejskiej. "Premier Mateusz Morawiecki w ciężkich negocjacjach ustalił zwolnienie dla Polski od unijnego zobowiązania do neutralności klimatycznej do 2050" - podkreślił. Jak dodał. komentatorzy w UE nie ukrywają: to kolejna zakończona sukcesem szarża.

Przywódcy unijni porozumieli się na szczycie w Brukseli ws. osiągnięcia przez UE neutralności klimatycznej do 2050 r., ale Polska nie była w stanie zadeklarować woli wdrożenia tego celu.

Temat ma powrócić na szczycie szefów państw i rządów UE w czerwcu 2020 r.

[polecam:https://niezalezna.pl/301756-klimatyczne-priorytety-polski-premier-wskazuje-czyste-powietrze-i-redukcja-emisji-dwutlenku-wegla]

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, iż do konkluzji szczytu UE wpisana została zasada, że Polska będzie w swoim tempie dochodzić do neutralności klimatycznej.

- napisał w piątek Dworczyk na Twitterze. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl