Namawiał żonę na aborcję córki z zespołem Downa. Teraz nie może bez niej żyć!

Dziś muzyk nie wyobraża sobie życia bez młodszej córki / fot. Instagram/Bartek Królik

  

Muzyk i producent Bartek Królik podzielił się z internautami niezwykłym świadectwem. Kiedy dowiedział się, że jego córka urodzi się chora, namawiał żonę na aborcję. Ta nie chciała jednak o tym słyszeć. Dziś artysta cieszy się, że córka żyje. O wydarzeniach sprzed narodzin Jagódki mówi: "przeszedłem kryzys człowieczeństwa".

Jakiś czas temu Bartek Królik, muzyk i producent (współodpowiedzialny m.in. za najnowszą płytę Agnieszki Chylińskiej "Pink Punk"), pochwalił się narodzinami drugiej córki. Jagódka urodziła się z zespołem Downa. Dziś jej tata szaleje za nią i chętnie udostępnia w internecie zdjęcia i filmiki z udziałem córki, ale nie zawsze tak było. Muzyk wyznał, że gdy dowiedział się o chorobie córki, nie mógł sobie z tym poradzić:

Jako głowa rodziny, w moim przekonaniu, zawiodłem sam siebie, dopuszczając myśli o przerwaniu ciąży. Dziś, z perspektywy czasu, wydaje mi się to zwyczajnie niedojrzałe, ale przynajmniej wiem, z czego wynikało [...] Cały czas się tego uczę. Wyobrażałem sobie trudne życie, które czeka moje dziecko, martwiła mnie myśl o odrzuceniu, poczuciu bycia gorszym, funkcjonowaniu gdzieś na marginesie społeczeństwa. 

- opowiada w rozmowie z miesięcznikiem "Pani".

Dziś muzyk jest szczęśliwy, że żona nie dała się namówić na aborcję:

Nie mam wątpliwości, że aborcja pokaleczyłaby nas wszystkich. Miałbym wyrzuty sumienia. Musiałbym wgrać sobie w głowę inny software, jakiś rodzaj ochrony, samousprawiedliwienia, a tak naprawdę żyć w wyparciu.

- mówi.

Nie wyobrażam sobie życia bez Guci, która daje nam tylko szczęście. Zawsze po pracy pędzę do domu, żeby być blisko niej. Ja w niej odnajduję wszystkie cechy, które w człowieku są najlepsze

- dodaje.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

WOŻONKO ?

Post udostępniony przez Bartek Królik (@bartekkrolik)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

??ŻABCIA

Post udostępniony przez Bartek Królik (@bartekkrolik)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

? KOŃCZYMY WAKACJE W TAKIM NASTROJU

Post udostępniony przez Bartek Królik (@bartekkrolik)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

BUJAMY SIĘ NA DZIELNI ??

Post udostępniony przez Bartek Królik (@bartekkrolik)


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, instagram

Tagi

Wczytuję komentarze...

Czy Frasyniuk naruszył nietykalność policjantów? Proces

/ Tomasz Leśniowski [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Przed Sądem Okręgowym w Warszawie ruszył proces apelacyjny opozycjonisty z czasów PRL Władysława Frasyniuka ws. naruszenia nietykalności policjantów. W lipcu ubiegłego roku uznano go za winnego, jednak sąd warunkowo umorzył postępowanie na okres jednego roku.

Warszawski sąd okręgowy częściowo uwzględnił wnioski obrony o przesłuchanie bezpośrednich świadków zdarzenia. Obrońcy dostarczyli sądowi listę osób, które same zgłosiły się do oskarżonego i poinformowały, że mogą zeznawać w sprawie. Jedna z nich zostanie przesłuchana na najbliższej rozprawie 7 lutego. Sędzia Urszula Myśliwska wskazała, że jest to osoba, która w czasie manifestacji ciągle towarzyszyła Frasyniukowi, a wcześniej sąd I instancji odmówił jej wysłuchania.

Akt oskarżenia, dotyczący naruszenia nietykalności dwóch funkcjonariuszy przez Frasyniuka, trafił do sądu w czerwcu 2018 r., a proces I instancji ruszył w listopadzie 2018 r.

Według oskarżycieli, podczas kontrmanifestacji smoleńskiej w czerwcu 2017 r. Frasyniuk miał przepchnąć ramieniem, popchnąć rękami i kopnąć funkcjonariuszy policji.

Przed sądem I instancji Frasyniuk konsekwentnie nie przyznawał się do winy.

Podczas pierwszej rozprawy zeznawało dwóch policjantów, którzy złożyli zawiadomienie o naruszeniu ich nietykalności. Mówili wtedy, że Frasyniuk nie reagował na polecenia i naruszył ich nietykalność. Zapewnili przed sądem, że nikt im nie nakazywał zainicjowania sprawy, nikt też nie sugerował treści zeznań.

Jeden z poszkodowanych policjantów (funkcjonariusz z woj. pomorskiego) zeznał też m.in., że krótko po incydentach w związku ze sprawą miał kontakt telefoniczny z zastępcą pomorskiego komendanta wojewódzkiego policji. Zaznaczał, że wcześniej nie miał z nim kontaktów. Dodał wówczas, że zawiadomienie w sprawie złożył w dniu wolnym od pracy, gdy do jego domu przyjechał wieczorem funkcjonariusz, aby takie zawiadomienie odebrać.

W styczniu ubiegłego roku świadek ten zmodyfikował wcześniejsze zeznania i zaznaczył, iż o sprawie nie rozmawiał z jednym z zastępców komendanta wojewódzkiego policji, tylko prawdopodobnie z osobą wyznaczoną przez tego zastępcę. Zeznający w tej sprawie w maju komendant pomorskiej policji zapewnił, że ani on, ani jego zastępca nie kontaktowali się z policjantem, który złożył zawiadomienie o naruszeniu nietykalności.

W lipcu ub.r. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uznał Frasyniuka za winnego. Opozycjonista z czasów PRL musiał wpłacić 7 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, jednak ze względu na niską szkodliwość czynu sąd warunkowo umorzył postępowanie na jeden rok. Oznacza to, że po upływie tego okresu sprawa uznana będzie za niebyłą.

Odwołanie od wyroku złożyły obie strony postępowania. Obrońcy wskazywali na obrazę przepisów polegającą m.in. na oddaleniu wniosków dowodowych, a także dowolną interpretację materiału dowodowego i wyjaśnień oskarżonego. Apelację na niekorzyść oskarżonego złożyła prokuratura, która uznała, że nieuprawnione jest przypisanie oskarżonemu występku o nieznacznej szkodliwości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts