Czy ktoś jeszcze im w to uwierzy? Jest najnowsza wersja PO o programie „500 plus”!

/ Twitter/Elżbieta Rafalska

  

Platforma Obywatelska wielokrotnie zmieniała zdanie w sprawie programu "Rodzina 500 plus". Słyszeliśmy już z ust byłego ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego m.in., że "pieniędzy nie ma i nie będzie". Największa partia opozycyjna ma jednak najnowszą wersję dotyczącą tego, co zrobi z programem, jeśli ewentualnie dojdzie do władzy, a ujawniła ją wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

W ciągu niespełna trzech lat działalności programu "Rodzina 500 plus" polskie rodziny otrzymały ponad 60 mld zł.

Te wskaźniki, które mówią o praktycznie zlikwidowaniu ubóstwa wśród dzieci, czy podniesieniu wskaźnika dzietności z 1,26 do 1,47 - to są te owoce realizacji programu "Rodzina 500 plus"

- informował kilka dni temu wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Wciąż nie ma jednak odpowiedzi co z programem zrobi PO, jeśli ewentualnie dojdzie do władzy. Największa partia opozycyjna ciągle zmienia zdanie w tej sprawie, ale wydaje się, że najnowsza wersja jest taka, jaką zdradziła na antenie RMF FM wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

"500 plus" nikt nie ruszy. Natomiast chcemy, żeby "500 plus" objęło także kobiety i mężczyzn, które same wychowują dzieci, żeby te dzieci miały takie same szanse jak dzieci w pełnych rodzinach

- powiedziała.

Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła również o obecnym funkcjonowaniu Koalicji Obywatelskiej. Przyznała, że "rzeczywiście, w tej chwili nie ma w Koalicji Obywatelskiej Katarzyny Lubnauer i Nowoczesnej".

Mam nadzieję, że po trudnym okresie będziemy dalej razem współpracować przy nowym projekcie, jakim będą wybory do Parlamentu Europejskiego

- dodała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Większość Niemców ufa bardziej... Putinowi niż Trumpowi. Porażający sondaż agencji dpa

/ klimkin

  

Większość Niemców jest przeciwna sankcjom wobec Rosji - wynika z opublikowanego dzisiaj sondażu, przeprowadzonego na zlecenie agencji dpa. Więcej obywateli RFN ufa też bardziej... prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi niż prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi.

Pięć lat od nałożenia sankcji na Rosję za rozpętanie wojny na Ukrainie i aneksję Krymu restrykcje te popiera 23 proc. Niemców. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez instytut badania opinii YouGov, 53 proc. mieszkańców RFN chce natomiast natychmiastowego albo stopniowego ich zniesienia. 24 proc. ankietowanych nie ma zdania.

Szczególnie niskie poparcie dla sankcji wobec Rosji utrzymuje się w landach, które przed 1990 r. należały do NRD. W Saksonii-Anhalcie wynosi ono 8 proc., w Brandenburgii - 11 proc., w Saksonii - 12 proc., a w Meklemburgii-Pomorzu Przednim i Turyngii - odpowiednio 18 proc. i 21 proc.

Chociaż napięcie na linii NATO-Moskwa znacząco wzrosło od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę, to połowa Niemców nie czuje się zagrożona przez Rosję. Przekonanie, że kraj rządzony przez Putina stanowi niebezpieczeństwo dla Niemiec, wyraża 40 proc. badanych. Również w tym przypadku wschód Niemiec jest bardziej przychylny Rosji.

Rosyjski prezydent cieszy się zaufaniem 27 proc. wszystkich Niemców, z kolei Trump - jedynie 6 proc.

Od marca 2014 r. Unia Europejska sukcesywnie wprowadza sankcje gospodarcze, personalne i dyplomatyczne wobec osób i instytucji z Rosji, które przyczyniły się do naruszenia integralności terytorialnej Ukrainy i jej destabilizacji.

W środę szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas udaje się do Rosji, gdzie spotka się z ministrem spraw zagranicznych tego kraju Siergiejem Ławrowem. Głównym tematem rozmów będzie konflikt na Ukrainie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl