Zjednoczona opozycja? A skąd! Lubnauer mówi wprost: "Nie ma Nowoczesnej, to nie ma koalicji"

Katarzyna Lubnauer / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

O relacjach Katarzyny Lubnauer z Platformą Obywatelską można napisać już całkiem obszerną książkę. Co chwilę pojawiają się nowe informacje. Dziś szefowa Nowoczesnej udzieliła wywiadu TVN 24 i powiedziała, że nieobecność na konwencji PO i Inicjatywy Polskiej wcale nie była politycznym fochem. Po czym dodała: "Nie ma Nowoczesnej, to i nie ma koalicji". Z niecierpliwością czekamy na kolejny odcinek tej sagi.

Katarzyna Lubnauer w ostatnich wypowiedziach dość chłodno mówiła o Grzegorzu Schetynie i Platformie Obywatelskiej. Na wczorajszej konwencji PO i Inicjatywy Polskiej "Kobieta, Polska, Europa" nie miała zamiaru się pojawić. Dlaczego?

"Dostałam zaproszenie, ale my w tym nie uczestniczymy, nie jesteśmy organizatorem. To jest konwencja Platformy, nie Koalicji Obywatelskiej"

- mówiła kilka dni temu

Dziś Lubnauer była pytana w TVN24, czy jej nieobecność to był "polityczny foch". Liderka Nowoczesnej zaprzeczyła, ale powiedziała, że dobrze by było, jakby ta konwencja była konwencją szerokiej koalicji. Na uwagę, że Nowoczesna nie była obecna na konwencji poświęconej kobietom, Lubnauer odpowiedziała:

"To nie jest nasza konwencja. To jest konwencja PO, do której, rozumiem przyłączyła się Inicjatywa Polska".

Wskazywała, że Koalicja Obywatelska była porozumieniem dwóch partii PO i Nowoczesnej.

"Jak nie ma Nowoczesnej, to i nie ma koalicji"

- podkreśliła Lubnauer.

Jak poinformowała, obecnie intensywnie rozmawia z PSL, SLD i Unią Europejskich Demokratów.

"Zapraszamy też Platformę do tych rozmów"

- skwitowała Lubnauer.

Co na to Platforma Obywatelska? Sławomir Neumann kilka dni temu... wyrażał nadzieję, że to Lubnauer dołączy do Koalicji Obywatelskiej, która według niej nie istnieje. W tym serialu naprawdę coraz ciężej się połapać...

Wierzę w to, że także Katarzyna Lubnauer, wraz z Nowoczesną, dołączy, bo już część polityków Nowoczesnej dołączyła do Koalicji Obywatelskiej

- mówił Neumann.

W grudniu ubiegłego roku z Nowoczesnej odeszło siedmiu posłów (w tym szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz), którzy wraz z wykluczonym wcześniej z Nowoczesnej posłem Piotrem Misiłą przeszli do klubu PO. Klub Platformy zmienił nazwę na Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska.

Po odejściu siedmiorga posłów klub Nowoczesnej przestał istnieć i stał się 14-osobowym kołem. Lubnauer wówczas nazwała odejście części swych posłów do klubu PO-KO "wrogim przejęciem", a ich zachowanie "zdradą". W połowie grudnia poseł PSL-UED Jacek Protasiewicz dołączył do koła Nowoczesnej, dzięki czemu Nowoczesna znów ma klub w Sejmie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odnaleziono ciała Polaków

zdjęcie ilustracyjne / Photo-View

  

Na Svalbardzie odnaleziono w niedzielę ciała dwojga zaginionych pracowników Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund - poinformował w komunikacie urząd gubernatora tego norweskiego archipelagu.

Kobieta i mężczyzna z polskiej placówki badawczej udali się w piątek na wycieczkę. Gdy nie powrócili w ustalonym terminie - w niedzielę rano - do bazy, załoga stacji wyruszyła, by ich szukać.

"Dwie ofiary śmiertelne znaleziono kilka godzin później w trudno dostępnym obszarze lawinowym pod górą Kamkrona, na wschód od stacji. Spadli kilkaset metrów w dół ze stromej góry"

- napisała w komunikacie gubernator Kjerstin Askholt.

Na miejsce zdarzenia wysłany został helikopter wraz z lekarzem oraz policją.

Jak poinformował urząd gubernatora, w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund przebywa zwykle 14 osób.

Według gazety "VG" obie ofiary śmiertelne były obywatelami polskimi. W tym sezonie zimowym już 11 osób straciło życie w Norwegii w wyniku lawin.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl