Ten mecz zapamiętaliśmy na długo... Od pamiętnego rzutu Siódmiaka minęło już 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu przeżywaliśmy jedną z najpiękniejszych chwil w historii polskiego sportu. Biało-czerwoni szczypiorniści w dramatycznych okolicznościach awansowali do półfinału Mistrzostw Świata. Aż wierzyć się nie chce, że minęła dekada od pamiętnego rzutu Artura Siódmiaka.

Artur Siódmiak
By Steindy (talk) 01:10, 19 January 2010 (UTC) - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9022463

Stawką meczu Polska - Norwegia w drugiej rundzie Mistrzostw Świata był awans do półfinału. Zwycięska drużyna wchodziła do najlepszej czwórki świata, w przypadku remisu - awans wywalczali Niemcy. Na dwie minuty przed końcem meczu było 30:28 dla Norwegii. To Skandynawowie byli o krok od awansu.

Ale wszystko się odmieniło. Na 35 sekund przed końcem Polacy wyrównali na 30:30. Wtedy świętowali Niemcy. Ale o wszystkim zdecydowała ostatnia akcja. 15 sekund przed końcem meczu Norwegowie wzięli czas. A trener Bogdan Wenta powiedział swoim podopiecznym:

Jak wprowadzą siódmego zawodnika mają 15 sekund. Przerywać i mamy pustą bramkę. Tylko spokojnie! Mamy dużo czasu. Dawaj, bierzemy to!

Jak powiedział, tak zrobili. Przechwyt Siódmiaka, daleki rzut i... zwycięstwo! Nieprawdopodobna radość Polaków i legenda o "jednej Wencie" trwającej 15 sekund. Wtedy wszyscy mieliśmy łzy w oczach.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Artur Siódmiak #Bogdan Wenta

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo