Tragedia w Hadze - wybuch w budynku mieszkalnym! Pod gruzami uwięziona jest jedna osoba

/ Twitter/ @pjokhan61

  

Do co najmniej dziewięciu wzrosła liczba rannych w Hadze, gdzie prawdopodobnie przez wybuch gazu zawalił się trzypiętrowy budynek - podała straż pożarna. Pod gruzami uwięziona jest jedna osoba, ekipy poszukiwawcze zdołały nawiązać z nią kontakt.

Wcześniej informowano o dwóch rannych osobach.

Na razie nie ma informacji, by w wyniku wybuchu ktokolwiek zginął, choć nie wiadomo też, ile osób znajdowało się wewnątrz budynku. Na miejscu pracują ekipy ratunkowe z psami wyszkolonymi do poszukiwania zasypanych osób.

W wyniku eksplozji runęła frontowa fasada znajdującego się w dzielnicy Laakkwartier budynku, niszcząc kilka zaparkowanych przed nim samochodów.

Poważne szkody zostały wyrządzone także w przyległych budynków, ze względu na przesunięcie się fragmentów ścian zewnętrznych. Straż pożarna przeszukiwała także te budynki pod kątem poszkodowanych osób.

Akcja ratunkowa posuwała się do przodu z trudnościami ze względu na bardzo zły stan budynku, który już wcześniej groził zawaleniem.

Burmistrz Hagi Pauline Krikke w wydanym oświadczeniu mówiła o "strasznym nieszczęściu" i zapewniła, że ofiarom zostanie udzielona pomoc.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Demontaż pomp tłoczących ścieki do "Czajki". To pierwszy etap rozmontowania awaryjnego rurociągu

/ By Krzysztof Gabrylewsk…, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52788749

  

W poniedziałek rozpoczął się demontaż pomp, które tłoczyły ścieki do zapasowego rurociągu zbudowanego po awarii kolektorów odprowadzających nieczystości z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" znajdującej się po prawej stronie Wisły – poinformował rzecznik Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Sergiusz Kieruzel.

Pod koniec sierpnia doszło do awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki do oczyszczalni "Czajka". Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zdecydowało, by zrzucać nieczystości do Wisły. W reakcji na to premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o budowie tymczasowego rurociągu, którym ścieki były przepompowywane do oczyszczalni. W tym czasie na zlecenie MPWiK naprawiono kolektory. W sobotę popłynęły nimi ścieki.

[polecam:https://niezalezna.pl/297482-ostatni-etap-kryzysu-sciekowego-w-warszawie-wydano-miliony-kluczowa-byla-pomoc-rzadu]

Bypass tworzyły dwie nitki rurociągu o długości ponad 1 km każda i średnicy 1 m. Przerzut zanieczyszczeń do obu rur zapewniał układ pomp. W jego skład wchodziło 12 tego typu urządzeń. Obecnie są one wymontowywane.

- Zgodnie z harmonogramem demontaż rurociągu rozpocznie się w czwartek

– powiedział Kieruzel. Wyjaśnił, że pierwszy zostanie rozebrany odcinek, który został ułożony na moście pontonowym przez Wisłę.

- To umożliwi wojskom inżynieryjnym demontaż przeprawy i spławianie jej części – dodał rzecznik Wód Polskich.

[polecam:https://niezalezna.pl/294648-kulisy-naprawy-awarii-w-oczyszczalni-czajka-wladze-miasta-w-ogole-sie-tym-nie-interesowaly]

Całość instalacji awaryjnego bypassu wybudowanego w 10 dni kosztowała 35 mln zł netto. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl