Tę informację przekazał sam papież. Zobacz, gdzie odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży!

Wiemy już, gdzie odbędą się najbliższe Światowe Dni Młodzieży. Papież Franciszek ogłosił, że kolejna ich edycja zaplanowana jest na 2022 rok i odbędzie się w Lizbonie, stolicy Portugalii.

Papież Franciszek
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Wcześniej podczas mszy kończącej Światowe Dni Młodzieży w Panamie ogłoszono jedynie, że będzie to Portugalia. Wkrótce po zakończeniu mszy na błoniach świętego Jana Pawła II w Panamie na papieskim profilu na Twitterze opublikowane zostały następujące słowa Franciszka:

Ostatnia msza święta ŚDM 2019 odbyła się dziś w Panamie. W homilii papież powiedział, że nieraz wierzący wolą Boga na odległość: miłego, dobrego, wspaniałomyślnego, ale odległego, takiego, który nie przeszkadza.

„Bowiem Bóg bliski i codzienny, przyjaciel i brat wymaga od nas, byśmy nauczyli się bliskości, codzienności, a przede wszystkim braterstwa”

- dodał. Wskazywał, że ten konkretny wymiar miłości jest jedną z zasadniczych cech życia chrześcijan. Papież przestrzegał też przed uważaniem młodości za synonim poczekalni dla oczekujących na swój czas. Młodzi ludzie otrzymali też wezwanie, aby walczyli o przestrzeń w życiu dla siebie.

„Możemy mieć wszystko, ale jeśli brakuje nam namiętności miłości, to zabraknie wszystkiego. Niech Pan sprawi, byśmy się zakochali w Jezusie"

– dodał.

Na mszy kończącej panamskie spotkanie obecnych było około 700 tysięcy osób, w tym małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. W panamskich Światowych Dniach Młodzieży uczestniczyło około 3500 młodych Polaków.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Światowe Dni Młodzieży #Portugalia 2022 #papież Franciszek

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo