Wielki sukces akcji #MuremZaRachoniem! Już ponad 30 tys. podpisów pod petycją!

Michał Rachoń / TVP Info/printscreen

  

Minęła zaledwie doba, od kiedy pojawiła się petycja do prezesa Telewizji Polskiej w obronie Michała Rachonia, a podpisało się już pod nią ponad 30 tysięcy osób! A to jeszcze nie koniec, podpisów przybywa z minuty na minutę. Warto ten wynik porównać chociażby z ilością podpisów pod petycją autorstwa szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, w której domaga się on zmian we władzach Telewizji Polskiej...

W sobotnie wczesne popołudnie w internecie pojawiła się petycja w obronie Michała Rachonia i Krystiana Krawiela. Spotkała się ona z licznymi reakcjami widzów. Po zaledwie 24 godzinach petycję podpisało już ponad 30 tysięcy osób! A to jeszcze nie koniec! 

PODPISZ PETYCJĘ W OBRONIE MICHAŁA RACHONIA!

Zwracamy się do władz Telewizji Publicznej z apelem o przywrócenie do pracy dziennikarzy Pana Michała Rachonia i Pana Krystiana Krawiela. Uznajemy odsunięcie ich od pełnienia obowiązków za niesprawiedliwą i nieuzasadnioną sankcję godzącą w swobodę wypowiedzi. W takiej sytuacji czujemy się w obowiązku zabrać stanowczo głos. Nie możemy biernie przyglądać się sytuacji, w której uczciwy, rzetelny dziennikarz, laureat Nagrody Głównej Wolności Słowa za odważne przeciwstawienie się zmowie milczenia mediów podczas zeznań prezydenta Bronisława Komorowskiego, jest w wolnej Rzeczypospolitej karany za przeciwstawianie się kłamstwu i manipulacji.

- czytamy w apelu do prezesa TVP.

Wszystkich Czytelników zachęcamy do zapoznania się z treścią petycji oraz jej podpisania i udostępnienia znajomym.

PETYCJĘ MOŻNA PODPISAĆ TUTAJ


Dla porównania - warto przypomnieć, że minęły już prawie dwa tygodnie, od kiedy szef Ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz wystosował swój apel, o odwołanie Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej. Petycja lidera PSL do dziś nie zebrała tylu podpisów, co akcja #MuremZaRachoniem w niecałą dobę. Obecnie pod petycją szefa ludowców znajduje się niewiele ponad 17 tys. podpisów.

A więc drodzy Czytelnicy, nie zwalniamy! Podpisów pod petycją o przywrócenie do pracy Michała Rachonia przybywa. Pokażmy co potrafimy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odnaleziono ciała Polaków

zdjęcie ilustracyjne / Photo-View

  

Na Svalbardzie odnaleziono w niedzielę ciała dwojga zaginionych pracowników Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund - poinformował w komunikacie urząd gubernatora tego norweskiego archipelagu.

Kobieta i mężczyzna z polskiej placówki badawczej udali się w piątek na wycieczkę. Gdy nie powrócili w ustalonym terminie - w niedzielę rano - do bazy, załoga stacji wyruszyła, by ich szukać.

"Dwie ofiary śmiertelne znaleziono kilka godzin później w trudno dostępnym obszarze lawinowym pod górą Kamkrona, na wschód od stacji. Spadli kilkaset metrów w dół ze stromej góry"

- napisała w komunikacie gubernator Kjerstin Askholt.

Na miejsce zdarzenia wysłany został helikopter wraz z lekarzem oraz policją.

Jak poinformował urząd gubernatora, w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund przebywa zwykle 14 osób.

Według gazety "VG" obie ofiary śmiertelne były obywatelami polskimi. W tym sezonie zimowym już 11 osób straciło życie w Norwegii w wyniku lawin.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl