Wielki sukces akcji #MuremZaRachoniem! Już ponad 30 tys. podpisów pod petycją!

Michał Rachoń / TVP Info/printscreen

  

Minęła zaledwie doba, od kiedy pojawiła się petycja do prezesa Telewizji Polskiej w obronie Michała Rachonia, a podpisało się już pod nią ponad 30 tysięcy osób! A to jeszcze nie koniec, podpisów przybywa z minuty na minutę. Warto ten wynik porównać chociażby z ilością podpisów pod petycją autorstwa szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, w której domaga się on zmian we władzach Telewizji Polskiej...

W sobotnie wczesne popołudnie w internecie pojawiła się petycja w obronie Michała Rachonia i Krystiana Krawiela. Spotkała się ona z licznymi reakcjami widzów. Po zaledwie 24 godzinach petycję podpisało już ponad 30 tysięcy osób! A to jeszcze nie koniec! 

PODPISZ PETYCJĘ W OBRONIE MICHAŁA RACHONIA!

Zwracamy się do władz Telewizji Publicznej z apelem o przywrócenie do pracy dziennikarzy Pana Michała Rachonia i Pana Krystiana Krawiela. Uznajemy odsunięcie ich od pełnienia obowiązków za niesprawiedliwą i nieuzasadnioną sankcję godzącą w swobodę wypowiedzi. W takiej sytuacji czujemy się w obowiązku zabrać stanowczo głos. Nie możemy biernie przyglądać się sytuacji, w której uczciwy, rzetelny dziennikarz, laureat Nagrody Głównej Wolności Słowa za odważne przeciwstawienie się zmowie milczenia mediów podczas zeznań prezydenta Bronisława Komorowskiego, jest w wolnej Rzeczypospolitej karany za przeciwstawianie się kłamstwu i manipulacji.

- czytamy w apelu do prezesa TVP.

Wszystkich Czytelników zachęcamy do zapoznania się z treścią petycji oraz jej podpisania i udostępnienia znajomym.

PETYCJĘ MOŻNA PODPISAĆ TUTAJ


Dla porównania - warto przypomnieć, że minęły już prawie dwa tygodnie, od kiedy szef Ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz wystosował swój apel, o odwołanie Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej. Petycja lidera PSL do dziś nie zebrała tylu podpisów, co akcja #MuremZaRachoniem w niecałą dobę. Obecnie pod petycją szefa ludowców znajduje się niewiele ponad 17 tys. podpisów.

A więc drodzy Czytelnicy, nie zwalniamy! Podpisów pod petycją o przywrócenie do pracy Michała Rachonia przybywa. Pokażmy co potrafimy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł były premier Chin, zwany "rzeźnikiem Pekinu"

Li Peng / By World Economic Forum from Cologny, Switzerland. croped by Shizhao - Image:Li Peng.jpg, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3963994

  

W wieku 90 lat zmarł były premier Chin Li Peng - powiadomiły dziś chińskie media państwowe. Przez działaczy praw człowieka nazywany był "rzeźnikiem Pekinu" w związku z rolą, jaką odegrał podczas krwawego stłumienia prodemokratycznych protestów na placu Tiananmen w 1989 r.

Według oficjalnej chińskiej agencji Xinhua Li zmarł w poniedziałek wieczorem w Pekinie na nieokreśloną chorobę.

Stanowisko szefa rządu ChRL pełnił w latach 1987-98. 20 maja 1989 r. ogłosił wprowadzenie stanu wojennego w Pekinie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl