Wspaniała walka Kownackiego! Washington na deskach

/ Twitter.com/@PBconFox (screenshot)

  

W sobotnią noc Nowy Jork stał się areną boksu. Adam Kownacki skrzyżował rękawice z Geraldem Washingtonem. Polski bokser wagi ciężkiej nie zawiódł swoich kibiców i w 2. rundzie znokautował rywala.

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu, w brooklyńskim Barclays Center, “Babyface” pokonał Washingtona przez TKO. To piętnasta walka, którą nasz zawodnik zakończył przez nokaut.

Przed starciem ciężko było wskazać faworyta. Mimo że to Polak ma na koncie same sukcesy, Amerykanin znany jest z dobrej techniki i w swojej karierze zaliczył tylko dwie porażki. 

Obawy polskiego teamu okazały się bezpodstawne. Kownacki szybko rozprawił się z przeciwnikiem. W 1. rundzie poturbował Washingtona, a w 2. ostatecznie (i efektownie!) przypieczętował zwycięstwo, posyłając go na deski. Rywal z ringu schodził półprzytomny. 

Wygrana daje pochodzącemu z Łomży pięściarzowi szansę walki o pas mistrza świata w wadze ciężkiej. Jesienią w ringu zmierzy się z Anthonym Joshuą lub Deontayem Wilderem. Najpierw jednak muszą oni stoczyć swoje pojedynki. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kulisy wyborczego zwycięstwa PiS. Ekspert wyjaśnia, dlaczego Polacy zaufali Zjednoczonej Prawicy

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

"Przekaz wyborczy PiS, dotyczący spraw społecznych, wpasował się w oczekiwania wyborców" - ocenił ekspert ds. komunikacji strategicznej dr Sergiusz Trzeciak. Jako drugi czynnik wygranej PiS, którą wskazały wyniki exit poll, wymienił mobilizację wyborców.

"Po raz kolejny potwierdza się teza, że ludzie głosują, przede wszystkim biorąc pod uwagę korzyści ekonomiczne"

- powiedział ekspert ds. komunikacji strategicznej dr Sergiusz Trzeciak. Wśród źródeł wyniku Prawa i Sprawiedliwości wymienił m.in. program tzw. "piątki Kaczyńskiego", a także mobilizację wyborców.

Za zaskoczenie tych wyborów uznał wysoką frekwencję.

"Mogliśmy się spodziewać, że ta frekwencja będzie wyższa niż w poprzednich wyborach, ale myślę, że ta na poziomie ponad 40 proc. jest dużym zaskoczeniem"

- zaznaczył dr Trzeciak.

Jak powiedział, zacierają się różnice pomiędzy komunikacją polityczną na poziomie wyborów europejskich a wyborów parlamentarnych. Według eksperta, najbardziej trafia do wyborców "przede wszystkim przekaz dotyczący tego, jaka będzie polityka w Polsce i jakie korzyści otrzymają".

"Prowadzenie komunikacji dotyczącej stricte kwestii Unii Europejskiej byłoby nieskuteczne, dlatego, że wyborcy myślą w kategorii tego, co konkretnie mogą im zaoferować politycy, co konkretnie zaoferuje, zmieni ugrupowanie, które wygrywa wybory. Samo odwoływanie się natomiast do wartości europejskich jest dosyć abstrakcyjne dla większości wyborców"

- stwierdził dr Trzeciak.

W opinii eksperta, ani strajk nauczycieli, ani protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów mógł nie mieć wpływu na decyzje wyborców.

"To oczywiście mogło powodować czasowe wahnięcia w sondażach, w jakimś minimalnym zakresie"

- powiedział. Zaznaczył, że trudno ocenić, na ile poszczególne wydarzenia wpływają na wynik wyborów.

"Możemy przyjąć domniemanie, że jeśli PiS wygrało te wybory, te sprawy nie miały zasadniczego wpływu. Teoretycznie, gdyby ich nie było, mogłoby to nieco poprawić notowanie, ale myślę, że tutaj zdecydowały inne czynniki"

- wskazał dr Trzeciak.

Jego zdaniem, najważniejszym czynnikiem było to, że "przekaz wyborczy PiS, dotyczący spraw społecznych, wpasował się w oczekiwania wyborców".

"Po drugie, PiSowi udało się zmobilizować swoich własnych wyborców do głosowania"

- powiedział. Podkreślił, że dopiero oficjalne wyniki - o ile nie będą się bardzo różnić od sondażowych - potwierdzą tę ocenę.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl