W sobotnie wczesne popołudnie w internecie pojawiła się petycja w obronie Michała Rachonia i Krystiana Krawiela. Dziś rano zerknęliśmy na licznik, który pokazuje, że podpisało się pod nią już ponad 26 tysięcy osób i z każdą minuta przybywa ich coraz więcej! 

Zwracamy się do władz Telewizji Publicznej z apelem o przywrócenie do pracy dziennikarzy Pana Michała Rachonia i Pana Krystiana Krawiela. Uznajemy odsunięcie ich od pełnienia obowiązków za niesprawiedliwą i nieuzasadnioną sankcję godzącą w swobodę wypowiedzi. W takiej sytuacji czujemy się w obowiązku zabrać stanowczo głos. Nie możemy bierni przyglądać się sytuacji, w której uczciwy, rzetelny dziennikarz, laureat Nagrody Głównej Wolności Słowa za odważne przeciwstawienie się zmowie milczenia mediów podczas zeznań prezydenta Bronisława Komorowskiego, jest w wolnej Rzeczypospolitej karany za przeciwstawianie się kłamstwu i manipulacji.

- czytamy w apelu do prezesa TVP.

Wszystkich Czytelników zachęcamy do zapoznania się z treścią petycji oraz jej podpisania i udostępnienia znajomym.

PETYCJĘ MOŻNA PODPISAĆ TUTAJ

Także dzisiaj członkowie wielu organizacji i instytucji polonijnych oraz patriotyczno-niepodległościowych ze Stanów Zjednoczonych zwrócili się do prezesa TVP Jacka Kurskiego z prośbą o wycofania decyzji dotyczącej zawieszenia Michała Rachonia, redaktora prowadzącego programy “Minęła 20”, “Woronicza 17” oraz “Rozmowa Polonii “, a także wydawcy jego programów Krystiana Krawiela.

"Redaktor Michał Rachoń jest jednym z najbardziej rzetelnych dziennikarzy na polskiej scenie publicystycznej. Od wielu lat konsekwentnie walczy w obronie prawdy, a niesprawiedliwość nazywa wprost i po imieniu" - napisali autorzy.

[polecam:https://niezalezna.pl/256200-amerykanska-polonia-w-obronie-michala-rachonia-jest-list-otwarty-do-prezesa-tvp]

Z kolei w połowie stycznia Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wystosowało apel do kierownictwa Telewizji Polskiej o przywrócenie do pracy Michała Rachonia, który na antenie TVP Info prowadził programy "Minęła 20" i "Woronicza 17", oraz wydawcy Krystiana Krawiela.

"Tak opresyjne dyscyplinowanie dziennikarzy psuje debatę publiczną i może zagrażać realizacji zasady wolności słowa"

- podkreślono.

PODPISZ PETYCJĘ - PRZEKAŻ SWOIM ZNAJOMYM KLIKNIJ TUTAJ